portal wczasów aktywnych

 

Ogród Dolomitów

 

Dolomity to góry niezwykłe, o których musiał słyszeć każdy, kto interesował się alpejskimi wędrówkami. Ich wyjątkowość wynika z niebywałego kontrastu pomiędzy zielenią hal i lasów oraz bielą pionowych ścian, turni i baszt zmieniających swój kolor w różnych porach dnia. Co ważne - Dolomity to góry dla każdego, nie tylko rasowych wspinaczy, ale i zwykłych ceprów.

Przygotowaliśmy dwie opcje wędrówki, dwa programy: 8- i 7-dniowy. Szlaki są  dobrze oznakowane i dostępne dla każdego wędrowca o przeciętnej kondycji, umiejętności wspinaczkowe nie są potrzebne.

Pierwszy z programów to wędrówka przez tereny zwany "parkami natury" na południe od doliny Hochpustertal. 

 

 

Dzień 1: Indywidualny przyjazd do (Niederdorf/Toblach)
Toblach (wł. Dobiacco) to znana miejscowość wypoczynkowa w Tyrolu południowym. Łatwo tu dotrzeć pociągiem lub samochodem (z Cieszyna 820 km, autostradami przez Wiedeń - Klagenfurt). Przy pierwszym hotelu można bezpłatnie zostawić samochód na czas wycieczki.

Dzień 2: Dolina Pragser Tal - wyżyna Plätzwiese
5 godz. + 1.200 m / - 650 m  lub 3 godz. + 800 / - 35 m
Na początku przewozimy uczestników nad idylliczne jezioro Pragser Wildsee, które urzeka turkusową barwą wody. W dolinie Pragser Tal kontrastują ze sobą ciemne lasy iglaste z bielą wapiennych skał. Mijając schronisko na hali Rossalm dochodzimy do płaskowyżu Plätzwiese, pond którym wznoszą się majestatycznie masywy Dürrenstein i Hohe Gaisl. W dalszej perspektywie dostrzegamy Monte Cristallo, Tofane i słynne turnie Drei Zinnen (Tre Cime).
Można się też zdecydować na łatwiejszą wersję etapu, prosząc o podwiezienie do gospody Tuscherhof. Stamtąd podejście doliną potoku Stollabach do gospody Brückele, i obok fantazyjnie zwietrzałych skał do celu.

Dzień 3: Wycieczka na Strudelkopf lub Dürrenstein
3 godz. +/- 350 m  lub 4 godz. +/- 400 m
Płaskowyż Plätzwiese zalicza się do najpopularniejszych terenów wycieczkowych regionu. Chroniony jest jako park natury „Fanes Sennes Prags“. Znajdziemy tu bujną florę górską porastającą hale i brzegi jezior. Na dziś mamy do wyboru dwie opcje - zdobywanie masywu Strudelkopf (krótsza) lub Dürrenstein (dłuższa wędrówka). Z obu szlaków doskonale widać Hohe Gaisl, Drei Zinnen, Tofana i Monte Cristallo.

Dzień 4: Plätzwiese - Cortina d’Ampezzo
4 godz. - 350 m  lub 7 godz. + 500 m /- 1000 m
Z płaskowyżu Plätzwiese schodzimy doliną Knappenfusstal na przełęcz Gemärk - historyczną granicę Tyrolu i Republiki Weneckiej. Tu można się zdecydować na jeden z dwóch wariantów. Łatwiejszy - prostym szlakiem do Cortina d’Ampezzo, lub przez Schronisko Ra Stua obok przełęczy Col Rosa. Dwa noclegi w pięknie położonym kurorcie, goszczącym w 1956 r. zimową olimpiadę.

Dzień 5: Wycieczki w okolicy Cortina
3-4 godz. +/- 400 m  lub 5-6 godz. + /- 800 m
Już na początku spaceru przytłacza widok skalnych gigantów wzbijających się strzeliście w niebo: grupy skalne Monte Cristallo i Fanes są aktorami owego spektaklu natury. Proponujemy tego dnia dwa warianty wędrówki w kotlinie otoczonej masywami Tofane i Sorapis. Jeden z nich

Dzień 6: Misurina - Toblach/Niederdorf
4 godz. + 300 m / - 1200 m  lub 6 godz. + 850 / - 1200 m
Najpierw przejazd nad malownicze jezioro Misurina, gdzie można wzmocnić się filiżanką cappuccino lub pucharem lodów. Wędrówka do schroniska Auronzo, następnie wzdłuż  masywu „Drei Zinnen“, najbardziej charakterystycznego symbolu Dolomitów.  Stamtąd powrót busem do Toblach. Jeśli ktoś chce wybrać krótszy i łatwiejszy wariant wędrówki może być dowieziony z Cortiny aż do schroniska Auronzo.

Dzień 7: Toblach - Sexten - Toblach
5 godz. + 540 m / - 1250 m  lub 6-7 godz. + 670 / - 1370 m
Ostatni etap prowadzi w jedną z pięknych dolin do Sexten. Najpierw przewóz do Vierschach, i kurs kolejką linową na górę Helm. Stamtąd podziwiamy piękny widok na Dolomity Sexteńskie. Potem wędrówka przebiega szlakiem schronisk Hahnspiel-, Sillianer-,  Klammbach- i  Helmhanghütte. Zejście do Sexten i powrót autobusem lub pociągiem do Toblach/Niederdorf.  Druga, dłuższa opcja prowadzi przez schronisko Alpenemeshütte.

Dzień 8: Zakończenie
Powrót lub przedłużenie pobytu.

Terminy 2017: Start codziennie od 10.06. do 17.09. (Uwaga! po 11.09. nie działa kolejka linowa Faloria, 5 dnia jest tylko jeden wariant wędrówki) 

 

Cena pakietu (w zależności od sezonu):

12.06. - 02.07. i 05.09. - 25.09. 2017
2910,- zł/os w pok. 2-osobowym   
3565,- zł/os w pok. 1-osobowym


01.07. - 09.09.2017

3150,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
3810,- zł/os w pok. 1-osobowym

 

Usługi zawarte w cenie pakietu: 

 • 7 noclegów w 3- i 4-gwiazdkowych hotelach  
 • 7 x obfite śniadanie
 • Transport bagaży pomiędzy hotelami
 • Bilety na przewidziane programem przewozy kolejką, autobusem bądź pociągiem
 • Przejazd Alleghe - Niederdorf 6. dnia
 • Materiały informacyjne i mapy
 • Darmowy parking w Toblach
 • Ubezpieczenie KL/NW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Dodatkowe Usługi:  

 • 7 x obiadokolacja 640 zł
 • Dodatkowe noclegi w Toblach:

  • Hotel*** w zależności od sezonu 210 - 315 zł /os w pok. 2-osob, 260 - 370 zł /os w pok. 1-osob
  • Hotel**** w zależności od sezonu 300 - 500 zł /os w pok. 2-osob, 350 - 550 zł /os w pok. 1-osob

 

 Formularz zgłoszeniowy...>