portal wczasów aktywnych


Góry i wyżyny na lekko...?

Wędrowanie po górskich, czy podgórskich okolicach kojarzy się z noszeniem ciężkiego plecaka i noclegami w spartańskich, schroniskowych warunkach. Można też inaczej - wykupić wczasy w kurorcie i być skazanym na uciążliwe dojazdy albo chodzenie tam i z powrotem tymi samymi, zatłoczonymi szlakami.

A przecież można połączyć jedno z drugim - przewędrować ciekawą trasę, nie rezygnując z luksusu. Czyli: nocleg codziennie, albo co drugi dzień w innym hotelu lub pensjonacie. Na wędrówkę wybieramy się tylko z lekkim plecaczkiem. Kiedy docieramy do kolejnego miejsca zakwaterowania - czeka tam już bagaż, uprzednio przewieziony przez organizatora.Turyści-wędrowcy w innych krajach Europy korzystają z bogatej oferty tzw. pakietów wędrówkowych.
My po raz pierwszy oferujemy coś takiego w Polsce. Nawet wymyśliliśmy żartobliwą polską nazwę - "cepropaki"

Proponujemy ciekawy zestaw imprez i impresji, od Beskidów po Apeniny. To idealna oferta dla osób zapracowanych i ceniących swój czas, którzy w czasie krótkiego urlopu chcą się aktywnie wyżyć, nie zaprzątując sobie głowy organizacyjnymi detalami.

Uwaga: Oferta tych imprez na 2019 nie jest jak na razie zbyt bogata, niestety niektóre z wcześniej oferowanych wycieczek nie są już przez lokalnych touroperatorów organizowane.  Postaramy się znaleźć więcej ofert i opublikować je do końca lutego.

 

 

Cepropak Beskidzki Wędrówka po Gorcach, Pieninach, Beskidzie Sądeckim. Noclegi w Rabce, Nowym Targu, Niedzicy, Szczawnicy i Rytrze

 

 

 

Jeziora Salzburskie  Salzkammergut, jeden z najbliższych Polsce alpejskich regionów, gdzie oprócz wapiennych skał i ciemnych borów można ujrzeć a nawet zamoczyć się w krystalicznie czystej wodzie jezior. W programie noclegi w eleganckich kurortach, rejsy statkami i przejażdżka parową kolejką górską.

 

 

Taury i Masyw Dachsteinu  Wędrówka "szlakiem panoramicznym" po zboczach doliny Enns w Alpach Styryjskich. Najpopularniejsza z naszych "pieszych" imprez: Noclegi z wyżywieniem w gasthofach i schroniskach o dość przystępnej cenie.

 

 

 

 

Ogród Dolomitów  Przyrodnicze i krajobrazowe cuda najbardziej malowniczego fragmentu włoskich Alp, których specjalnie reklamować nie trzeba.

 

 

 

 

Alpy - Adriatyk  Spacer z Udine do Triestu, po wyżynach i dolinach, wśród winnic i fantastycznych krasowych skał. Od alpejskich lasów ku błękitowi i słońcu Adriatyckiego wybrzeża

 

 

Piechotą przez Umbrię  Malowniczy region zwany zielonym i duchowym sercem Italii. Franciszkańska przygoda na szlaku z Asyżu do Spoleto. Po drodze szerokie panoramy, źródła i wodospady, oliwkowe gaje i średniowieczne miasta na wzgórzach.

 

 

 

Jeśli komuś przypadła do gustu idea podróżowania w tym stylu, a chciałby pojechać do innych regionów niż przedstawione na stronie - możemy szybko znaleźć i przygotować stosowną ofertę.