portal wczasów aktywnych

 

Włochy

 

Docieramy do końca etapu w Mestre.
Docieramy do końca etapu w Mestre.

Włochy to kraj bardzo różnorodny, także jeśli chodzi o infrastrukturę i kulturę rowerową.

Najbliżej naszych granic leży Tyrol Południowy, znany i lubiany urlopowy region. Zbudowano tu z niebywałym rozmachem kilka wzorcowych tras dla łagodnej, trekkingowej turystyki.  Można przejechać się z nami po następujących szlakach: 

 

Tyrol - Jezioro Garda - Brak słów na opisanie tego cuda, niech coś więcej powie galeria zdjęć.

 

Dookoła Tyrolu Południowego - Połączenie kilku szlaków dolinowych, przez wysokie przełęcze zapewniony transport autokarowy.

 

Dolomity - Wenecja - Najpierw torowiskiem kolejki przez mosty i tunele u stóp wapiennych urwisk, potem przez nadpadańskie równiny. 

 

 

Nieco dalej, w regionie Veneto i w Toskanii wciąż mamy do dyspozycji całkiem niezłą sieć dróg rowerowych w miastach, a poza miastami spokojne wiejskie drogi. 

 

Dookoła Wenecji: Start i meta w Vicenzy, po drodze m.in. takie perełki jak oblewane kryształowymi wodami rzeki Sile - Treviso, albo Chioggia - Wenecja w miniaturze. 

 

W Toskanii oferujemy dwa programy: 

Toskania spacerowo - Bez zbyt długich etapów i bez pokonywania zbyt stromych górek, trzymamy się doliny rzeki Arno między Pizą i Florencją

Toskania intensywnie - obejmuje również wzgórza Chianti, "średniowieczny Manhattan" - San Gimignano i Sienę.

 

A dla tych, którzy zamiast popularnej turystycznej klasyki spragnieni są cichych, apeninsko-etruskich klimatów, którzy nie boją się podjazdów do starych miast malowniczo przyklejonych do skalnych wyniesień: Umbria

I jeszcze wycieczka, które łączy Włochy z Austrią: Alpe - Adria w trzech wariantach, a po sąsiedzku - od niedawna dość popularny jest program w Słowenii.

 

W Dolomitach, na trasie Doblach - Cortina
W Dolomitach, na trasie Doblach - Cortina