portal wczasów aktywnych

 

Włochy i okolice

 

Droga rowerowa w Tyrolu Południowym
Jezioro Garda
Miasteczko regionu Veneto

Włochy to kraj bardzo różnorodny, także jeśli chodzi o infrastrukturę i kulturę rowerową.

Najbliżej naszych granic leży Tyrol Południowy, znany i lubiany urlopowy region. Zbudowano tu z niebywałym rozmachem kilka wzorcowych tras dla łagodnej, trekkingowej turystyki.  Można przejechać się z nami po następujących szlakach: 

Tyrol - Jezioro Garda - Wycieczka głębokimi dolinami przez kolorowe miasta, u stóp niezliczonych zamków po znakomitych ścieżkach rowerowych na torowiskach i w tunelach dawnych kolei. 

Dookoła Tyrolu Południowego - Połączenie kilku szlaków dolinowych, przez wysokie przełęcze zapewniony transport autokarowy.

Dolomity - Wenecja - Najpierw torowiskiem kolejki przez mosty i tunele u stóp wapiennych urwisk, potem przez równiny doliny Padu. 

Bolzano - Garda - Wenecja - Jeszcze jedna fajna kombinacja ścieżek nad Adygą, Jeziora Garda (które przepływamy statkiem) i serca dawnej Republiki Weneckiej.

Wenecja - Poreč - Rajd przez trzy kraje (Włochy, Słowenię, Chorwację) wzdłuż wybrzeża Adriatyku.  Idealne dla tych co lubią łączyć zwiedzanie zabytków i kąpiel w ciepłym morzu. 

Nieco dalej, w regionie Veneto i w Toskanii wciąż mamy do dyspozycji całkiem niezłą sieć dróg rowerowych w miastach, a poza miastami spokojne wiejskie drogi. 

Dookoła Wenecji - Start i meta w Vicenzy, po drodze m.in. takie perełki jak oblewane kryształowymi wodami rzeki Sile - Treviso, albo Chioggia - Wenecja w miniaturze. 

W Toskanii oferujemy dwa programy: 

Toskania spacerowo - Bez zbyt długich etapów i bez pokonywania zbyt stromych górek, trzymamy się doliny rzeki Arno między Pizą i Florencją

Toskania intensywnie - obejmuje również wzgórza Chianti, "średniowieczny Manhattan" - San Gimignano i Sienę.

A dla tych, którzy zamiast popularnej turystycznej klasyki spragnieni są cichych, apeninsko-etruskich klimatów, którzy nie boją się podjazdów do starych miast malowniczo przyklejonych do skalnych wyniesień: Umbria

I jeszcze wycieczka, które łączy Włochy z Austrią: Alpe - Adria w trzech wariantach, a po sąsiedzku - od niedawna dość popularny jest program w Słowenii.

 

W Dolomitach, na trasie Toblach - Cortina