portal wczasów aktywnych

 

Niemcy zachodnie

 

Nad Jeziorem Bodeńskim
Rynek w Trewirze
Rynek w Trewirze
Szwarcwald - ścieżka na torowisku dawnej kolei

W zachodnich Niemczech jest przynajmniej pięć szlaków rowerowych, do których przejechania specjalnie zachęcać nie trzeba, po prostu kiedyś trzeba je "zaliczyć". Są to:

Jezioro Bodeńskie - Jego brzegi dzielą między siebie Niemicy (landy Szwabia i Bawaria), Austria i Szwajcaria. Niezwykłe pomieszanie alpejskich krajobrazów, zabytkowych miast z niemal śródziemnomorską, urlopową atmosferą. Oprócz wersji klasycznej jest też wersja leniwa - dla rodzin z dziećmi. Nad Jezioro Bodeńskie można też dojechać szlakiem z Monachium

Zamki nad Renem - Pod taką nazwą oferujemy najciekawszy fragment szlaku nad wielką europejską rzeką, z Moguncji do Kolonii. Po drodze słynny przełom z dziesiątkami zamków na wyspach i wysokich brzegach, tudzież legendarna skała Lorelei.

Mozela - Kręta rzeka płynąca w głębokim kanionie. Na szlaku starożytny Trewir i najbardziej strome w Europie winnice, ojczyzna Rieslinga. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć!

Kombinację tras Mozela + Ren oferujemy też łącznie, w wersji 10-dniowej bądź 12-dniowej.

I jeszcze dwie  świetnie przygotowane, spokojne i bezpieczne trasy wzdłuż dużych, żeglownych rzek: Menu i Wezery.

Z mnogości wzorowo urządzonych niemieckich szlaków rowerowych wybraliśmy jeszcze dwa, w formie pętli (tym samym wygodne dla osób dojeżdżających samochodem z własnymi rowerami)

Bawaria - szlak pięciu rzek - Prowadzi przez szereg ciekawych, historycznych miast m.in. Ratyzbonę i Norymbergę. Raj dla piwoszy - region ten jest znany z największego zagęszczenia... browarów.

Pętla w Szwarcwaldzie - Bardzo sprytnie zaplanowana trasa ze startem i metą we Freiburgu bryzgowijskim. Wjeżdżamy pociągiem do położonego w górach Hinterzarten, a potem przez kilka dni z górki i po płaskim, zahaczając m.in. o szwajcarską Bazyleę.

 

Mozela w okolicach Cochem
Mozela w okolicach Cochem