portal wczasów aktywnych


Miasta, plaże i kwiaty

W tej ofercie proponujemy objazd wielkim łukiem samego serca Holandii, z codzienną zmianą noclegu. Dzięki temu mamy możliwość zwiedzenia kilkunastu najważniejszych historycznych miast z dumnymi budowlami – świadkami dawnej potęgi i mnogością innych atrakcji.

Po drodze Amsterdam, Haga, Utrecht, stare twierdze i gotyckie kościoły a do tego tulipanowe pola i wiatraki, czyli wszystko co najbardziej nam się kojarzy z Holandią. A do tego spory odcinek Morza Północnego z piaszczystymi plażami i wydmami. Oraz rzecz jasna - legendarna holenderska sieć dróg rowerowych dzięki którym nawet przez centra gwarnych miast przejedziemy bezpiecznie.

Pod koniec kwietnia i w maju trasa ta jest szczególnie atrakcyjna, dzięki kwitnącym łanom tulipanów i możliwością zwiedzania (4 dnia) wyjątkowego kwiatowego ogrodu Keukenhof.

Dzień 1: Indywidualny przyjazd do Amersfoort
Amersfoort leży dokładnie w samym środku Holandii, posiada uroczą starówkę z zachowanymi średniowiecznymi murami i fosą. Warto wejść na 100-metrową gotycką wieżę i podziwiać rozległy widok na płaską okolicę. Więcej o atrakcjach tego miasta Opens external link in new windowprzeczytaj na blogu

Dzień 2: Amersfoort - Amsterdam    63 - 68 km
Główną atrakcją etapu jest Naarden-Vesting - jedyna w Europie twierdza otoczona podwójnym pierścieniem fos oraz wałów obronnych. Mijając Ijsselmeer (dawna zatoka morska dziś odcięty groblą akwen słodkowodny dojeżdżamy do stolicy Holandii z jej unikalnym wielonarodowym klimatem, muzeami i koncentryczną siecią kanałów.

Dzień 3: Amsterdam - Zandvoort/Noordwijkerhout    50 - 60 km
Niedaleko od Amsterdamu leży Haarlem, miasto malarza Fransa Halsa z dużym, efektownym rynkiem i katedrą. Stąd niedaleko leży słynny ogród Keukenhof, otoczony wieloma hektarami pól kwiatowych. Nocleg w jednej z nadmorskich miejscowości. Wzdłuż wybrzeża w tym miejscu ciągnie się szeroki pas piaszczystych wydm.

Dzień 4: Zandvoort/Noordwijkerhout - Haga/Delft    52 - 60 km
Najpierw przyjeżdżamy do Lejdy, starego miasta uniwersyteckiego. Potem do Scheveningen – najbardziej znanego morskiego kąpieliska Holandii. Nocleg w Hadze, siedziby holenderskich władz i rodziny królewskiej. Jej rezydencja 'Paleis Noordeinde' jest zaskakująco skromna.

Dzień 5: Haga/Delft - Papendrecht    60 - 68 km
Tuż obok Hagi leży Delft - jedno z najstarszych miast Holandii, założone w 11 wieku. Starówka ma kształt prostokąta, rynek z ratuszem, poprzecinana jest licznymi kanałami. Bogato zdobione domy przypominają czasy rozkwitu handlu w Złotym Wieku. W drugiej części etapu cieszymy oczy zielenią łąk i największym holenderskim skupiskiem wiatraków w Kinderdijk.

Dzień 6: Papendrecht - Utrecht    62 km
I znów bardzo zielony etap przez pastwiska, obok ukwieconych ogrodów. W Schoonhoven – małym miasteczku z romantyczną atmosferą przepływamy promem rzekę Lek, jedno z ramion ujściowych Renu. Ale meta znów w dużym, czwartym co do wielkości mieście Holandii, Utrechcie. Zwane jest miastem kościołów - oprócz 13-wiecznej gotyckiej katedry z najwyższą w Holandii dzwonnicą są też zabytki w stylu romańskim.

Dzień 7: Utrecht - Amersfoort    45 km
Ostatni etap jest niedługi, możemy więc sporo czasu przeznaczyć na zwiedzanie bądź zakupy - zarówno w Utrechcie jak i Amersfoort, gdzie m.in. można odwiedzić bardzo ładne zoo.

Dzień 8: Śniadanie i odjazd.


Terminy 2024:
Start imprezy w dowolną niedzielę, sezon trwa od 14.04 do 08.09, dodatkowo w sobotę od 06.07 do 17.08.

Cena pakietu podstawowego w zależności od sezonu (daty startu):

14.04 - 08.06 i 19.08 - 08.09. 2024
3280,- zł/os
   

09.06 - 18.08. 2024

3530,- zł/os
  

Dopłata za nocleg w pokoju 1-osobowym: 1720 zł
Dopłata za wyżywienie HP: 1350 zł

Usługi zawarte w cenie pakietu:

 • 7 noclegów
 • 7 x bufet śniadaniowy
 • wstęp na basen w Noordwijkerhout
 • transport bagażu (jedna sztuka max. 20 kg)
 • mapę i opis trasy, dane GPS
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Dodatkowe opłaty:

 • Wynajem roweru 370 zł ubezpieczenie roweru 90 zł
 • Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym: 740 zł, ubezp. roweru elektr.: 150 zł
 • Wynajem fotelika dla dziecka 75 zł
 • Wynajem roweru dziecięcego/przyczepki 200 zł
 • Dodatkowy nocleg ze śniadaniem w Amersfort 320 zł/os. w pok 2-os., 490 zł/os. w pok 1-os.


Zniżki:

 • dziecko 0-2 lat: 100%
 • dziecko 3-6 lat: 50%
 • dziecko 7-11 lat: 25%
 • trzecia osoba dorosła w pokoju: 10%

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieFormularz zgłoszeniowy