portal wczasów aktywnych


Miasta, plaże i kwiaty

W tej ofercie proponujemy objazd wielkim łukiem samego serca Holandii, z codzienną zmianą noclegu. Dzięki temu mamy możliwość zwiedzenia kilkunastu najważniejszych historycznych miast z dumnymi budowlami – świadkami dawnej potęgi i mnogością innych atrakcji.

Po drodze Amsterdam, Haga, Utrecht, stare twierdze i gotyckie kościoły a do tego tulipanowe pola i wiatraki, czyli wszystko co najbardziej nam się kojarzy z Holandią. A do tego spory odcinek Morza Północnego z piaszczystymi plażami i wydmami. Oraz rzecz jasna - legendarna holenderska sieć dróg rowerowych dzięki którym nawet przez centra gwarnych miast przejedziemy bezpiecznie.

Pod koniec kwietnia i w maju trasa ta jest szczególnie atrakcyjna, dzięki kwitnącym łanom tulipanów i możliwością zwiedzania (4 dnia) wyjątkowego kwiatowego ogrodu Keukenhof.

Dzień 1: Indywidualny przyjazd do Amersfoort
Amersfoort leży dokładnie w samym środku Holandii, posiada uroczą starówkę z zachowanymi średniowiecznymi murami i fosą. Warto wejść na 100-metrową gotycką wieżę i podziwiać rozległy widok na płaską okolicę. Więcej o atrakcjach tego miasta Opens external link in new windowprzeczytaj na blogu

Dzień 2: Amersfoort – Amsterdam    63 - 68 km
Główną atrakcją etapu jest Naarden-Vesting - jedyna w Europie twierdza otoczona podwójnym pierścieniem fos oraz wałów obronnych. Mijając Ijsselmeer (dawna zatoka morska dziś odcięty groblą akwen słodkowodny dojeżdżamy do stolicy Holandii z jej unikalnym wielonarodowym klimatem, muzeami i koncentryczną siecią kanałów.

Dzień 3: Amsterdam – Zandvoort/Noordwijkerhout    50 - 60 km
Niedaleko od Amsterdamu leży Haarlem, miasto Hansa Franka z dużym, efektownym rynkiem i katedrą. Stąd niedaleko leży słynny ogród Keukenhof, otoczony wieloma hektarami pól kwiatowych. Nocleg w jednej z nadmorskich miejscowości. Wzdłuż wybrzeża w tym miejscu ciągnie się szeroki pas piaszczystych wydm.

Dzień 4: Zandvoort/Noordwijkerhout – Haga    52 - 60 km
Najpierw przyjeżdżamy do Lejdy, starego miasta uniwersyteckiego. Potem do Scheveningen – najbardziej znanego morskiego kąpieliska Holandii. Nocleg w Hadze, siedziby holenderskich władz i rodziny królewskiej. Jej rezydencja ‘Paleis Noordeinde’ jest zaskakująco skromna.

Dzień 5: Haga – Papendrecht    60 - 68 km
Tuż obok Hagi leży Delft - jedno z najstarszych miast Holandii, założone w 11 wieku. Starówka ma kształt prostokąta, rynek z ratuszem, poprzecinana jest licznymi kanałami. Bogato zdobione domy przypominają czasy rozkwitu handlu w Złotym Wieku. W drugiej części etapu cieszymy oczy zielenią łąk i największym holenderskim skupiskiem wiatraków w Kinderdijk.

Dzień 6: Papendrecht – Utrecht    62 km
I znów bardzo zielony etap przez pastwiska, obok ukwieconych ogrodów. W Schoonhoven – małym miasteczku z romantyczną atmosferą przepływamy promem rzekę Lek, jedno z ramion ujściowych Renu. Ale meta znów w dużym, czwartym co do wielkości mieście Holandii, Utrechcie. Zwane jest miastem kościołów - oprócz 13-wiecznej gotyckiej katedry z najwyższą w Holandii dzwonnicą są też zabytki w stylu romańskim.

Dzień 7: Utrecht – Amersfoort    45 km
Ostatni etap jest niedługi, możemy więc sporo czasu przeznaczyć na zwiedzanie bądź zakupy - zarówno w Utrechcie jak i Amersfoort, gdzie m.in. można odwiedzić bardzo ładne zoo.


Terminy 2019:
Start imprezy w dowolną sobotę, sezon trwa od 20.04 do 21.09

Cena pakietu podstawowego w zależności od sezonu (daty startu):

20.04 - 14.06 i 25.08 - 21.09. 2019
2450,- zł/os
   

15.06 - 24.08. 2019

2650,- zł/os
  

Dopłata za nocleg w pokoju 1-osobowym: 1070 zł
Dopłata za wyżywienie HP: 770 zł

Usługi zawarte w cenie pakietu:

 • 7 noclegów
 • 7 x bufet śniadaniowy
 • transport bagażu (jedna sztuka max. 15 kg)
 • mapę i opis trasy
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Dodatkowe opłaty:

 • Wynajem roweru 290 zł ubezpieczenie roweru 80 zł
 • Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym: 620 zł, ubezp. roweru elektr.: 130 zł
 • Wynajem fotelika dla dziecka 70 zł
 • Wynajem roweru dziecięcego/przyczepki 180 zł


Zniżki:

 • dziecko 0-2 lat: 100%
 • dziecko 3-6 lat: 50%
 • dziecko 7-11 lat: 25%
 • trzecia osoba dorosła w pokoju: 10%


Formularz zgłoszeniowy...>