portal wczasów aktywnych

 

Francja

 

Colmar w Alzacji
Pola lawendy w Prowansji

Czy po "słodkiej Francji" można jeździć rowerem? Głupie pytanie... Można a nawet trzeba, odkrywając spokojną francuską prowincję, jej wszystkie barwy, odgłosy i zapachy. 

W naszym francuskim menu serwujemy Państwo następujące rowerowo-turystyczne specjały:

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieAlzacja - Brama do Francji, region znany w całym świecie z win i kulinarnych wynalazków. Pewien wpływ kultury niemieckiej daje się zauważyć w lepszej niż gdzie indziej sieci rowerowych dróg. 

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieLoara - zamki i kuchnia - Jak na razie najpopularniejszy z naszych francuskich programów. W widłach rzeki Loary i Cher jest kilkaset rezydencji, a między nimi wyjątkowo spokojne i malownicze wiejskie tereny. Nocleg w trzech małych, rodzinnych pensjonatach. Jest też w ofercie Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym okniewariant intensywny tej trasy - z codzienną zmianą hotelu an trasie między Orleans i Tours (6 dni) i z przedłużeniem do Saumur (8 dni)

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieLangwedocja - dość łatwa trasa nad Morzem Środziemnym a następnie wzdłuż brzegów Kanału Południowego (Canal du Midi). Jedną z głównych atrakcji jest średniowieczne Carcassone. 

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieProwansja klasyczna - Avinion, Arles, Pont du Gard, region Camargue w ujściu Rodanu - do zwiedzenia na dwóch kółkach w osiem dni. 

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieProwansja lawendowa - pętla u podnóża "świętej góry szosowych kolarzy" - Mont Ventoux

 

Zamek Chenonceaux nad rzeką Cher
Zamek Chenonceaux nad rzeką Cher
Akwedukt Kanału Południowego w Beziers (Langwedocja)