portal wczasów aktywnych

 

Do sąsiadów na południe i wschód

 

Zjazd do wsi Buglovce na Słowacji, w oddali widoczne ruiny Spiskiego Zamku
Zjazd do wsi Buglovce na Słowacji, w oddali widoczne ruiny Spiskiego Zamku

Co roku organizujemy w kilku terminach wycieczki na dawne kresy Rzeczpospolitej i w poprzek Karpat na węgierskie niziny. Na Białoruś i Ukrainę organizujemy imprezy grupowe, pilotowane. Oferta w krajach bałtyckich i wycieczka Tatry - Tokaj ma charakter indywidualnej wędrówki. Dzienne etapy rowerowe także tutaj nie przekraczają 60 km, ale żeby zwiedzić większy obszar, pomagamy sobie autokarem.

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieTatry - Tokaj: Wyruszamy z Tatrzańskiej Łomnicy po słowackiej stronie Tatr w kierunku kotliny spiskiej, zabytkowych miast - Kieżmarka i Lewoczy, imponującej ruiny Zamku Spiskiego. Trasa dość wymagająca ale Karpaty pokonujemy bez stromych przewyższeń, jadąc doliną rzeki Hornad. Zakończenie na Węgrzech w tokajskich winnicach.

Kraje Bałtyckie, czyli Estonię, Łotwę i Litwę, zwiedzamy - właśnie w tej kolejności - podczas 11-dniowgo Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknierajdu Tallinn - Ryga - Wilno. Chętnym na Na bliższe i krótsze wakacje proponujemy tygodniowe wczasy na Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieLitewskim wybrzeżu.

Zamek Radziwiłłów w Nieświeży
Na łotewskiej plaży

 

Do 2019 roku organizowaliśmy regularnie wycieczki na Ukrainę i Białoruś. W obecnych warunkach nie jest to niestety możliwe.