portal wczasów aktywnych

 

Do sąsiadów na południe i wschód

 

Zjazd do wsi Buglovce na Słowacji, w oddali widoczne ruiny Spiskiego Zamku
Zjazd do wsi Buglovce na Słowacji, w oddali widoczne ruiny Spiskiego Zamku
...nad samym brzegiem dniestru...
...nad samym brzegiem dniestru...

Co roku organizujemy w kilku terminach wycieczki na dawne kresy Rzeczpospolitej i w poprzek Karpat na węgierskie niziny. Na Białoruś i Ukrainę organizujemy imprezy grupowe, pilotowane. Oferta w krajach bałtyckich i wycieczka Tatry - Tokaj ma charakter indywidualnej wędrówki. Dzienne etapy rowerowe także tutaj nie przekraczają 60 km, ale żeby zwiedzić większy obszar, pomagamy sobie autokarem.

Tatry - Tokaj: Wyruszamy z Tatrzańskiej Łomnicy po słowackiej stronie Tatr w kierunku kotliny spiskiej, zabytkowych miast - Kieżmarka i Lewoczy, imponującej ruiny Zamku Spiskiego. Karpaty pokonujemy bez stromych przewyższeń w dolinie rzeki Hornad. Zakończenie na Węgrzech w tokajskich winnicach.

Ukraina: Z przejścia granicznego w Krościenku przemieszczamy się przez wschodnią Galicję (Sambor, Drohobycz, Zaleszczyki) na Bukowinę (Czerniowce) do Kamieńca Podolskiego. W drodze powrotnej zwiedzanie Lwowa.

Białoruś: Wbrew powszechnej "medialnej" opinii bardzo przyjazny kraj z dobrymi drogami i nowoczesnymi hotelami. Zwiedzanie zaczynamy od Grodzieńszczyzny i odrestaurowanego Kanału Augustowskiego, potem przepiękne Jezioro Narocz, Rezerwat Berezyński, stolica - Mińsk, zamki w Nieświeży i w Mirze.

Kraje Bałtyckie - Estonia, Łotwa i Litwa, zwiedzane właśnie w tej kolejności. Start w Tallinie, meta w Wilnie

Zamek Radziwiłłów w Nieświeży
Na łotewskiej plaży