portal wczasów aktywnych

 

Czechy i Niemcy wschodnie

 

Łaba w Saskiej Szwajcarii
Ogrody kwiatowe w Kromieryżu
Rynek w Weimarze
Ścieżka nadmorska na wyspie Hiddensee

W tym dziale opisano trasy w najbliższych nam regionach, gdzie tradycje rowerowo-turystyczne są bardzo żywe. Często jeździmy przez nie tranzytem do miejsc leżących dalej na zachód i południe, ale nie można zapomnieć, że doskonałe, bardzo ciekawe, długodystansowe trasy, są do dyspozycji znacznie bliżej.

Przez oba kraje przebiega malowniczy Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieSzlak Łaby z Pragi do Drezna. Jego większa część prowadzi tuż nad samą rzeką, płynącą w głębokim przełomie, przez region zwany najpierw Czeską, a potem Saską Szwajcarią

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym okniePołudniowe Morawy to najbliższy naszym granicom region o starych winiarskich tradycjach. Nad rzekami Morawą i Dyją urządzono trasy nie gorsze od niemieckich czy holenderskich, ale i poza nimi istnieje doskonały system znakowania szlaków rowerowych. Oferujemy co tydzień rajd z Litovla przez Kromieryż, Hodonin, Valtice, Mikulov do ozdrowiska Laa an der Thaya tuż za austracką granicą z dojazdem z i do Krakowa.

Niemcy, obok Holandii należą do krajów najprzyjaźniejszych rowerzystom. Żeby to docenić nie trzeba jeździć aż nad Ren, czy Mozelę, nie gorzej jest w landach wschodnich. Przez ostatnie 20 lat, od czasów zjednoczenia Niemiec i Europy, nie tylko z pietyzmem zadbano o historyczne pamiątki, ale stworzono mnóstwo udogodnień dla tych, którzy chcą je poznać jeżdżąc wyłącznie rowerem. Jeśli ktoś chce spróbować, jak spędza się za granicą wędrowne wczasy rowerowe - może zacząć od tych właśnie najbliższych i nieco tańszych okolic, wybierając krótszy program.

Dosłownie w odległości "rzutu beretem" od naszej zachodniej granicy przebiega rowerowy Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieSzlak Nysy i Odry. Nawet jak na niemieckie warunki jest to wyjątkowo staranna inwestycja. Po prostu trzeba z niej skorzystać, albo w ramach Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym okniestandardowego programu, albo podczas specjalnej Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieimprezy dla rodzin z dziećmi. 

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieTuryngia, to kraina niewiele ma sobie równych jeśli chodzi o kulturalne dziedzictwo. Ojczyzna Bacha i Goethego. Leży tu Weimar, Eisenach i dziesiątki pomniejszych zabytkowych miast. Nie ma tu uciążliwego przemysłu, stąd też zwie się Turyngię "zielonym sercem Niemiec". Oferujemy dwie trasy - bardzo ciekawą nadrzeczną w dolinie Werry i kulturalno-historyczną, szlakiem starych miast.

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieKolorowa Meklemburgia - trasa na rozległym pojezierzu w północnej części kraju, odpowiednik naszych Mazur, bardzo cichy i spokojny teren z czystymi jeziorami, barwnymi miasteczkami i gęstą siecią rowerowych ścieżek. 

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieZachodni Bałtyk - Jego linię brzegową  urozmaicają liczne półwyspy, mierzeje i zalewy. Droga rowerowa biegnie nieprzerwanie, często nad samym brzegiem, od Lubeki do Świnoujścia.

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieWyspa Rugia - Bez dwóch zdań- o tę ofertę najczęściej pytają kilenci. Wyspy przyciągają rowerzystów, a na Rugii jest o tyle ciekawe, że niektóre zakątki dostępne są wyłącznie pieszo lub na rowerze. A najbardziej niesamowitym "mini- kontynentem" oddanym we władanie rowerzystom jest sąsiednia wyspa Hiddensee.

Na koniec przypomnijmy, że w 2021 organizujemy w dwóch terminach Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieRajd Jubileuszowy Berlin - Meklemburgia

Ścieżka nad Nysą Łużycką po niemieckiej stronie
Ścieżka nad Nysą Łużycką po niemieckiej stronie