portal wczasów aktywnych

 

Luksusowe, indywidualne, wędrowne
Wczasy rowerowe

 

Rodzinna idylla nad Dunajem...
...i na nowych trasach w Małopolsce.
Z mapką "bikeline" nad Menem
Map rowerowych jest multum...
Drogowskazy rowerowe na Morawach
Nawigacja na ścieżce w Wiedniu
Pokój hotelowy w Belgii
Bagaże w hotelu czekają na transport
Rowery na wynajem firmy Eurobike
Rower "bird.pl" z mapnikiem

Rower, genialny wynalazek, jest dziś modny i popularny jak nigdy wcześniej. Dłuższe wakacje na rowerze nie muszą być sportowym wyzwaniem ani szkołą przetrwania. Z pomocą naszej firmy przeżyjesz na dwóch kółkach relaksującą przygodę, pełną miłych wrażeń.
Organizujemy wycieczki rowerowe po najpiękniejszych, a zarazem łatwych trasach Polski i Europy. Ważne dla nowych klientów: Są to imprezy indywidualne. Nie zbieramy uczestników w grupę prowadzoną według sztywnego programu przez pilota (wyjątek to wyprawy na Ukrainę i Białoruś). Dzienne etapy między hotelami przejedziesz samodzielnie, we własnym tempie, z lekką sakwą - bagaż transportowany jest osobno. Tak podróżują dziś po świecie tysiące  rowerowych turystów, dołącz do nich! Jak ten system działa? Oto odpowiedź na najważniejsze pytania:

Kiedy wyjazd?
Pod opisem każdego z programów wycieczek najpierw podajemy daty startu imprezy. Tu odkryjesz zaletę indywidualnego stylu podróży: Ilość terminów do wyboru jest wielka. Wycieczkę na najpopularniejszych europejskich trasach np. nad Dunajem, Mozelą, Jeziorem Bodeńskim, we Fryzji, Alzacji itp. można rozpocząć dowolnego dnia między kwietniem a październikiem. Inne imprezy np. nad Loarą, w Bawarii, Prowansji startują w określone dni tygodnia. Turnusy naszych wyjazdów w Polsce rozpoczynamy w każdy weekend. Ale często jest tak, że dla grupki min. 4-5 osób można dodać dodatkowy termin.

Co sprzedajemy?
Dalej, w każdej ofercie wymienione są usługi zawarte w cenie pakietu. Obowiązkowo są to:

  • Noclegi w hotelach na trasie. Nasze wczasy są wędrowne,  ich  największą frajdą jest codzienny przejazd nowym fragmentem trasy, do kolejnej fajnej miejscowości. Dlatego hotele zmieniamy codziennie, czasem pozostajemy dwa noclegi i zwiedzamy dokładniej okolicę.  Standard zakwaterowania zwykle co najmniej trzygwiazdkowy - wygodne pokoje z łazienkami. Często oferujemy 2 albo nawet 3  kategorie zakwaterowania, pojawia się coraz większe zainteresowanie opcjami najbardziej luksusowymi.  
  • Wyżywienie: Noclegi w hotelach oferujemy zawsze ze śniadaniem. Dodatkowo na niektórych trasach można dokupić obiadokolacje (wyżywienie HP)
  • Transport bagażu - zawsze zapewniamy możliwość jazdy "na lekko" wyłącznie z niewielkim  podręcznym ekwipunkiem. Główny bagaż, oznaczony przywieszką, zostawiamy rano przy recepcji i odbieramy po południu w kolejnym hotelu.
  • Materiały informacyjne - mapę i opis trasy, informacje krajoznawcze, czasem dane GPS.
  • Oprócz tego w pakiecie mogą być dodatkowe przejazdy, rejsy, bilety wstępu, karnety rabatowe, ubezpieczenie - wszystko to szczegółowo wymieniamy.


Dodatkowe usługi, płatne osobne to przede wszystkim...

  • Wynajem roweru i innych akcesoriów (np dla dzieci - przyczepki, foteliki itp.). Na wycieczkę można zabrać własny rower, ale także wynająć. Rower odbieramy w pierwszym hotelu, zostawiamy w ostatnim. Nie należy się obawiać o jakość tego sprzętu, nie są to proste rowery kiepskiej jakości jakie znamy np. z miejskich wypożyczalni, ale dobrze przygotowane do długiej trasy rowery turystyczne, z regulacją przełożeń, sakwą i mapnikiem, dostosowane do wzrostu klienta. Na każdej z tras można wynająć rower elektryczny, czasem tandem.  
  • Transport powrotny (wraz z bagażem i rowerem) z mety trasy z powrotem na start - ważny dla klientów którzy przyjeżdżają własnym samochodem i zostawiają go koło pierwszego hotelu.
  • Dodatkowe noclegi przed i po wycieczce, transfery z lotniska itp.  


Wycieczki mają charakter indywidualny i w przypadku imprez zagranicznych nie organizujemy dojazdu do punktu startu. Wielu klientów dojeżdża samochodem, ale można też pociągiem, tanią linią lotniczą (zwłaszcza do dalszych regionów Europy) - wtedy wynajem roweru na miejscu jest bardzo wygodną opcją.

Czy dam radę? A co jeśli...
40, 50, 60 km na rowerze ?... Wciąż nie brak ludzi, którzy myślą że to jakieś ciężkie sportowe wyzwanie. Nieprawda - przejazd dziennego dystansu nowoczesnym rowerem, po płaskiej, asfaltowej ścieżce jest równie łatwy jak dłuższy spacer. Naszymi klientami są osoby starsze, rodziny z dziećmi - kto raz spróbuje, będzie urlop spędzał tak co roku.
Pomijając modę, zdrowy wysiłek czy ekologię - zwiedzanie turystycznych regionów na rowerze jest dziś po prostu praktyczne. Jeżdżąc samochodem mamy co rusz korki, brak miejsc do parkowania, a jeśli są - to drogie albo oddalone od atrakcji. Rowerzyści są "dopieszczani" coraz gęstszą siecią ścieżek i innych udogodnień.  Rowerem wjeżdżamy bezstresowo do historycznych centrów miast, na zamknięte dla ruchu deptaki, pod same zabytki, do kawiarnianych ogródków. Coraz więcej turystów, wcześniej niekoniecznie kolarzy, przekonuje się dziś do roweru z czystej wygody.
Ale trzeba też pamiętać, żeby być przygotowanym na każdą pogodę. Nie da się zmienić wcześniejszych rezerwacji i także kiedy pada i wieje trzeba przejechać do kolejnego hotelu. Jest sporo czasu w zapasie na przeczekanie większego deszczu, niekiedy można przejechać część trasy pociągiem.
Nasze biuro w sezonie pracuje non stop  i o każdej porze dnia można zadzwonić w przypadku problemów. Z wieloletniej praktyki wiemy, że zdarza się naprawdę rzadko. Za granicą współpracujemy z lokalnymi firmami, które na miejscu pilnują wszystkich rezerwacji,  transportów itp. i w razie potrzeby służą szybką pomocą.

Jak znajdę trasę?
To pytanie nurtuje każdego nowego klienta, kiedy usłyszy że musi jechać samodzielnie, a nie podążać w grupie za pilotem. Kiedy jednak odkryje, że jest to dziś bardzo proste, zawsze już będzie chciał jechać w tym stylu.  
Na starcie imprezy przekazujemy szczegółową mapę - są to na przykład specjalne zeszyciki map rowerowych z serii bikeline. W przypadku niektórych tras np. we Francji, Włoszech, Holandii - dodajemy  szczegółowy opis, jak jechać, gdzie skręcić. Najpopularniejsze są trasy nadrzeczne, od nich najlepiej zacząć przygodę gdyż jedzie bardzo ławo - ścieżką wzdłuż rzeki, patrząc na rowerowe drogowskazy, z rzadka tylko zaglądając do mapy. Oznakowanie tras w terenie jest coraz lepsze, także w Polsce np. nad Dunajcem czy nad małopolską Wisłą.
Jeszcze przed wyjazdem przysyłamy ważny dokument - listę hoteli. Warto sprawdzić każdy obiekt w wyszukiwarce - ukażą się zdjęcia, mapka z położeniem, zdjęcie satelitarne. W dzisiejszych czasach dodatkowo pomogą nam różne elektroniczne wynalazki. Każdy posiada smartfona z nawigacją gps. Można korzystać ze zwykłych google maps, gdzie jest warstwa "ścieżki rowerowe", czy też specjalnej rowerowej Opens external link in new windowopen cycle map. Naprawdę trudno się zgubić, a jeśli czasem przez nieuwagę... to też bywa częścią wakacyjnej przygody ;)    

Formalności...
...są proste.. Po wybraniu imprezy prosimy o wypełnienie prostego formularza z najważniejszymi danymi. Jego wysłanie jest niezobowiązujące. Kontaktujemy się potem niezwłocznie i po ustaleniu wszystkich szczegółów wysyłamy umowę. Na imprezy zagraniczne pobieramy tylko 10% zaliczki przy zgłoszeniu, reszta płatna na miesiąc przed imprezą. Na imprezy krajowe zwykle nie pobieramy zaliczek, prosimy o całość wpłaty na 3-4 tygodnie przed imprezą. Część dokumentów (zwłaszcza listę hoteli, polisę) wysyłamy przed imprezą - czasem tylko e-mailem, czasem przesyłką kurierską. Reszta - mapy, vouchery, przywieszki itp. czekają w pierwszym hotelu na rasie.   

Nasze biuro działa już...  bardzo długo, bo od 1990 roku. Więcej o firmie Opens internal link in current windowtutaj.

Zapraszamy!