portal wczasów aktywnych

 

Wczasy rowerowe w Polsce 

 

Nadrzeczna trasa rowerowa w Małopolsce
Szlak Green Velo w Puszczy Białowieskiej
Na Ponidziu
W przełomie Dunajca
Jezioro Mamry
Kładka rowerowa w Przemyślu
Kładka rowerowa w Przemyślu

Czy Polska jest krajem do uprawiania turystyki rowerowej? Głupie pytanie. Mieszkamy we wspaniałym, przepięknym kraju. Mamy coraz lepsze warunki do bezpiecznej i wygodnej jazdy. Zebraliśmy w naszej ofercie 8 tras które koniecznie trzeba poznać - ich odkrycie będzie dla was sporym, pozytywnym zaskoczeniem.

W Małopolsce mamy już ścieżki nie gorsze od niemieckich czy holenderskich. Na wschodzie Polski - szlak Green Velo, na wielu odcinkach dość udany. Poza tym setki kilometrów lokalnych dróg z minimalnym ruchem samochodowym, urocze drogi polne i leśne jak np. nad Pilicą czy nad Nidą.

Od Wielkanocy i Majówki do połowy września w każdy weekend startują 6-8 dniowe turnusy. Imprezy organizowane są w trybie indywidualnym, tak jak nasze wczasy zagraniczne (patrz tutaj...). Na starcie przekazujemy mapy i opisy tras. Kwaterujemy w dobrych hotelach i pensjonatach (niekiedy dostępna opcja luksusowa - czterogwiazdkowa), bagaż jest przewożony. Zapewniamy niezbędne transfery z przewozem rowerów. Przy okazji można też poznać gości z innych krajów, na nasze imprezy przyjeżdżają z całego świata rowerzyści lubiący Polskę.

Frajda dla całej rodziny!

Wszystkie trasy są łatwe, płaskie lub z niewielkimi podjazdami, przejedzie je rowerzysta w każdym wieku. Rodzinom z małymi dziećmi polecamy zwłaszcza wycieczki na nowych małopolskich trasach nad Wisłą i Dunajcem, na szlaku Green Velo - tam jazda jest najbezpieczniejsza, w dużej części bez ruchu samochodowego. Od 2019 mamy specjalną politykę zniżek dla dzieci i młodzieży (w pokojach 3- i 4-sobowych, przy dwóch dorosłych płacących pełną cenę):

  • dziecko 0-5 lat: 100% zniżki
  • dziecko 6-12 lat: 50% zniżki
  • dziecko 13-16 lat: 25% zniżki
  • dziecko 17 lat i więcej, wzgl. osoba dorosła na dostawce: 10% zniżki

 

Zapraszamy na trasy:

Małopolski Cud nad Wisłą (6 dni) - ów "cud" to żadna przesada, trzeba go koniecznie doświadczyć. Przejechać się unikalną w skali kraju ponad 150-kilometrową drogą dla rowerów na wałach rzecznych, zbudowaną w latach 2016-18. Po drodze m.in. Tyniec, Kraków, Niepołomice i malowana wieś Zalipie.

Wisła i Ponidzie - program 8-dniowy. Po zwiedzeniu cudu nad Wisłą wjeżdżamy na Ponidzie. Nasz najbardziej słoneczny region, "polską Prowansję". W Solcu Zdrój i Busku Zdrój czekają komfortowe hotele z mnogością uzdrowiskowych atrakcji.

W dół Dunajca (6 dni) - nasz najpopularniejszy "rowerowy tramwaj" startujący z Krakowa w każdą niedzielę. Trasa biegnie z Zębu i Zakopanego przez Podhale, pieniński Przełom Dunajca na Sądecczyznę. Także i tutaj zbudowano kilometry nowych dróg rowerowych i specjalne kładki rowerowe. Atrakcyjnością nie ma sobie równych w Polsce a nawet na świecie. Od 2019 meta w Nowym Sączu, po przejechaniu nowych odcinków rowerostrady Velo Dunajec.

Zielony pierścień Mazur (6 dni) Objazd krainy Wielkich Jezior Mazurskich i Puszczy Boreckiej. W pięciu etapach poznamy wszystkie najważniejsze atrakcje regionu: Mrągowo, Kętrzyn, Wilczy Szaniec, Mamry, Giżycko, Mikołajki, Krutynię... Część trasy pokonujemy statkiem białej floty.

Sudety bez szlabanów (6 dni) Nie jest to bynajmniej program wyczynowo - górski, góry służą nam jedynie jako tło krajobrazu, a pedałujemy wzdłuż dolin rzek: Bystrzycy, Nysy Kłodzkiej, Opawy. Dzięki otwarciu granic układem z Schengen możemy przeskakiwać to na polską to na czeską stronę granicy, zwiedzając m.in. Kłodzko, Paczków, Javornik, Głuchołazy i Krnov

Galicja i Roztocze (8 dni) - Peregrynacja z Przemyśla szlakiem Green Velo na przeurocze Roztocze i do Zamościa. Krótkie, łatwe etapy. Sielskość, spokój, zapach ziół, i cisza aż w uszach dzwoni. Wiele wariantów trasy wśród obłędnej mozaiki kolorowych poletek i nad szumiącymi rzekami - Tanwią i Wieprzem. 

Przygoda z Pilicą (7 dni) Sześcioetapowy przejazd od źródeł do ujścia tej pięknej, dzikiej rzeki. Niespodziewane odkrycia mało znanych atrakcji w samym środku Polski. Noclegi w klasztorze i eleganckich hotelach tuż nad wodą. Sporo miejsc do plażowania i kąpieli, część trasy można przepłynąć kajakiem.

Green Velo na Podlasiu (6 lub 7 dni) bardzo wygodny (w formie pętli) rajd przez narwiańską "Amazonię", Puszcze - Białowieską i Knyszyńską, polski orient i malownicze drewniane wioski. Także Białystok, ze znakomitą, "amsterdamską" siecią ścieżek rowerowych. Prawdziwy hit ostatnich sezonów! W 2019 jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki otwarciu nowej kładki przez bagna Narwiańskie i nowych puszczańskich dróg.

 

Początek szlaku nad Dunajcem - zjazd ze wsi Leszczyny do Białego Dunajca
Początek szlaku nad Dunajcem - zjazd ze wsi Leszczyny do Białego Dunajca