portal wczasów aktywnych

 

Niderlandy

 

Przeprawa przez IJsselmeer
Przeprawa przez IJsselmeer
Kanał w Brugii
Kanał w Brugii

Holandia jest najbardziej "zroweryzowanym" krajem na świecie. flamandzka część Belgii niewiele jej w tym ustępuje. Niemal przy każdej miejskiej ulicy, czy też wzdłuż szos poza miastami biegną wydzielone drogi rowerowe. W szczególny sposób dba się o turystów - celem łatwej orientacji zastosowano sieć orientacyjnych, numrowanych punktów rowerowych. 

Proponujemy: 

 

Serce Holandii - Nasz autorski program 6- lub 8-dniowego objazdu najciekawszych atrakcji turystycznych, jak np. Amsterdam, Haarlem, wiatraki w Kinderdijk i Zaansche Schans, tulipanowe ogrody Keukenhof.

 

Klasyczna pętla wokół IJsselmeer czyli akwenu który niegdyś był morską zatoką, a po odcięciu od morza na jego brzegach "zakonserwowały" się stare, portowe miasteczka

 

Szlak 11 miast we Fryzji - Połączonych kanałami, na których rozgrywano historyczne wyścigi łyżwiarskie. Można w jej trakcie zwiedzić także którąś z fryzyjskich wysp.

 

Belgia dla koneserów - Trasa z Brukseli, przez Gandawę do Brugii. Przez historyczne miasta, znacznie starsze od holenderskich. Gratka także dla miłośników wykwintnych gatunków piwa.

 

W "zielonym sercu Holandii"
W "zielonym sercu Holandii"