portal wczasów aktywnych

 

Monachium - Jezioro Bodeńskie

 

Oto wycieczka przez serce Bawarii, łącząca jej monumentalną stolicę z największym niemieckim jeziorem. Jedziemy skrajem widocznych na horyzoncie skalistych Alp.

Trasa jest lekko pagórkowata, idealna dla tych, którzy szukają bardziej ambitnej, sportowej przygody, albo pedałowanie płaskimi ścieżkami wzdłuż rzek uważają za zbyt monotonne. Nagrodą są piękne krajobrazy, jeziora z kryształowo czystą wodą zachęcające do kąpieli, różnorodna podgórska przyroda.

Mijamy miasteczka z pięknymi kościołami i królewskie zamki z największym turystycznym hitem Bawarii - Neuschwanstein. Z każdego zakątka uśmiecha się do nas rubaszny bawarski folklor. No i oczywiście po większym wysiłku lepiej smakuje bawarskie piwo. 

Dzień 1: Przyjazd do Monachium.
W bawarskiej stolicy jest co zwiedzać - Plac Mariacki, historyzujące monumentalne budowle, ogrody, muzea i oczywiście - piwiarnie. 

Dzień 2: Monachium - Murnau am Staffelsee   65 km
Opuszczamy gwarne centrum i zapuszczamy się w zieleni wielkiego podmiejskiego parku Forstenrieder. Potem ponad 20 km pedałujemy brzegiem dużego jeziora Starnberger See, mijając plaże i tereny rekreacyjne. Postój na lunch w kurorcie Seeshaupt. Uroczymi ścieżkami opodal kolejnych, mniejszych jezior Osterseen i Riegsee jedziemy do miasteczka Murnau

Dzień 3: Murnau - Füssen/Schwangau   60 km
Znaczna część etapu wiedzie przez dzikie ostępy rezerwatu Murnauer Moos - największego torfowiska środkowej Europy. Potem zwiedzamy perłę stylu rokoko - Kościół pielgrzymkowy w Wies. Na koniec przybywamy pod znany z niezliczonych ilustracji bajkowy zamek "szalonego Ludwika" Neuschwanstein.

Dzień 4: Füssen/Schwangau - Nesselwang   25 km
Jako że dzisiejszy etap jest dość krótki, przedpołudnie możemy poświęcić na zwiedzanie zamku. Potem znów pedałujemy nad wodą. Forggensee to jedno z siedmiu większych jezior tej okolicy. W tle fascynujący widoki na alpejskie szczyty regionu Allgäu i Zugspitze - najwyższą górą Niemiec.

Dzień 5: Nesselwang - Oberstaufen   50 km
Początek etapu jest dość pagórkowaty, ale wyjątkowe alpejskie panoramy wynagradzają wysiłek. Potem znów malownicze jeziora: Rottachsee i Großer Alpsee z fajnym kąpieliskiem. Kolorowe miasteczko Immenstadt z licznymi knajpkami to idealne miejsce na lunch. Nocleg w kurorcie Oberstaufen.

Dzień 6: Oberstaufen - Lindau   50 km
Ostatni etap wiedzie przez małe wioski i typowy dla Allgäu wiejski krajobraz z mozaiką starych sadów i pastwisk. Potem stajemy nad brzegiem wielkiego Jeziora Bodeńskiego i kończymy wycieczkę w najpiękniejszym z położonych nad nim miast - Lindau. Miasto leży na wyspie, ma piękny rynek i kamieniczki pokryte kolorowymi freskami.

Dzień 7: Zakończenie lub przedłużenie pobytu nad Jeziorem Bodeńskim. Można kontynuować urlop przez kolejny tydzień objeżdżając jezioro według któregoś z wariantów opisanych tutaj.  Wycieczkę objazdową można rozpocząć i zakończyć w Lindau.

 

Terminy 2024: Start imprezy w w każdą niedzielę od 07.04. do 08.09. Start w inny dzień - na zapytanie.

Cena pakietu w zależności od sezonu (decyduje dzień startu wycieczki)

07.04 - 20.04. 2024
4520,- zł/os w pok. 2-osobowym   
6020,- zł/os w pok. 1-osobowym


23.05 - 20.05. 2024
4840,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
6330,- zł/os w pok. 1-osobowym

21.05 - 10.09. 2024

5150,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
6640,- zł/os w pok. 1-osobowym 


Usługi zawarte w cenie pakietu:

 • 6 noclegów w pokojach w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych
 • Przewód bagaży pomiędzy hotelami
 • Mapa trasy i informator
 • Dane GPS
 • Ubezpieczenie KL/NW


Zniżki:

 • Dostawka dla dziecka w pok. z 2 dorosłymi: - do lat 5 gratis, 12-14 lat -50%, 14-17 lat -25%, 15-17  -10%


Dodatkowe usługi:

 • Wynajem roweru 480 zł
 • Wynajem roweru 'premium' 780 zł
 • Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym 1180 zł
 • Dodatkowy nocleg w Monachium 490 zł/os w dwójce, 860 zł/os w jedynce
 • Dodatkowy nocleg w Lindau w zależności od sezonu 470-520 zł/os w dwójce, 690-740 zł/os w jedynce
 • Transport powrotny: Z Lindau do Monachium kursują regularnie bezpośrednie pociągi, czas przejazdu 2,5 godziny, cena biletu od 20 EUR plus 6 EUR za rower. Powrót wynajętym busem (z transportem rowerów): dla grupki 1-3 osób 1600 zł, 4-8 osób 1990 zł. To są ceny za cały przewóz (nie od osoby).
 • Można też wypożyczyć kask, foteliki lub przyczepki dla dzieci, rowerki dziecięce


Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieformularz zgłoszeniowy