portal wczasów aktywnych

 

Monachium - Jezioro Bodeńskie

 

Oto wycieczka przez serce Bawarii, łącząca jej monumentalną stolicę z największym niemieckim jeziorem. Jedziemy skrajem widocznych na horyzoncie skalistych Alp.

Trasa jest lekko pagórkowata, idealna dla tych, którzy szukają bardziej ambitnej, sportowej przygody, albo pedałowanie płaskimi ścieżkami wzdłuż rzek uważają za zbyt monotonne. Nagrodą są piękne krajobrazy, jeziora z kryształowo czystą wodą zachęcające do kąpieli, różnorodna podgórska przyroda.

Mijamy miasteczka z pięknymi kościołami i królewskie zamki z największym turystycznym hitem Bawarii - Neuschwanstein. Z każdego zakątka uśmiecha się do nas rubaszny bawarski folklor. No i oczywiście po większym wysiłku lepiej smakuje bawarskie piwo. 

Dzień 1: Przyjazd do Monachium.
W bawarskiej stolicy jest co zwiedzać - Plac Mariacki, historyzujące monumentalne budowle, ogrody, muzea i oczywiście - piwiarnie. 

Dzień 2: Monachium - Murnau am Staffelsee   65 km
Opuszczamy gwarne centrum i zapuszczamy się w zieleni wielkiego podmiejskiego parku Forstenrieder. Potem ponad 20 km pedałujemy brzegiem dużego jeziora Starnberger See, mijając plaże i tereny rekreacyjne. Postój na lunch w kurorcie Seeshaupt. Uroczymi ścieżkami opodal kolejnych, mniejszych jezior Osterseen i Riegsee jedziemy do miasteczka Murnau

Dzień 3: Murnau - Füssen/Schwangau   60 km
Znaczna część etapu wiedzie przez dzikie ostępy rezerwatu Murnauer Moos - największego torfowiska środkowej Europy. Potem zwiedzamy perłę stylu rokoko - Kościół pielgrzymkowy w Wies. Na koniec przybywamy pod znany z niezliczonych ilustracji bajkowy zamek "szalonego Ludwika" Neuschwanstein.

Dzień 4: Füssen/Schwangau - Nesselwang   25 km
Jako że dzisiejszy etap jest dość krótki, przedpołudnie możemy poświęcić na zwiedzanie zamku. Potem znów pedałujemy nad wodą. Forggensee to jedno z siedmiu większych jezior tej okolicy. W tle fascynujący widoki na alpejskie szczyty regionu Allgäu i Zugspitze - najwyższą górą Niemiec.

Dzień 5: Nesselwang - Oberstaufen   50 km
Początek etapu jest dość pagórkowaty, ale wyjątkowe alpejskie panoramy wynagradzają wysiłek. Potem znów malownicze jeziora: Rottachsee i Großer Alpsee z fajnym kąpieliskiem. Kolorowe miasteczko Immenstadt z licznymi knajpkami to idealne miejsce na lunch. Nocleg w kurorcie Oberstaufen.

Dzień 6: Oberstaufen - Lindau   50 km
Ostatni etap wiedzie przez małe wioski i typowy dla Allgäu wiejski krajobraz z mozaiką starych sadów i pastwisk. Potem stajemy nad brzegiem wielkiego Jeziora Bodeńskiego i kończymy wycieczkę w najpiękniejszym z położonych nad nim miast - Lindau. Miasto leży na wyspie, ma piękny rynek i kamieniczki pokryte kolorowymi freskami.

Dzień 7: Zakończenie lub przedłużenie pobytu nad Jeziorem Bodeńskim. Można kontynuować urlop przez kolejny tydzień objeżdżając jezioro według któregoś z wariantów opisanych tutaj.  Wycieczkę objazdową można rozpocząć i zakończyć w Lindau.

 

Terminy 2019: Start imprezy w w każdą niedzielę od 21.04. do 15.09. Start w inny dzień - na zapytanie.


Cena pakietu
w zależności od sezonu (decyduje dzień startu wycieczki)

21.04 - 18.05. 2019
2480,- zł/os w pok. 2-osobowym   
3260,- zł/os w pok. 1-osobowym


19.05 - 22.06  i  01.09 - 15.09. 2019
2720,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
3500,- zł/os w pok. 1-osobowym

23.06 - 31.08. 2019

2980,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
3760,- zł/os w pok. 1-osobowym 


Usługi zawarte w cenie pakietu:

 • 6 noclegów w pokojach w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych
 • Przewód bagaży pomiędzy hotelami
 • Mapa trasy i informator
 • Dane GPS
 • Ubezpieczenie KL/NW


Zniżki:

 • Dostawka dla dziecka w pok. z 2 dorosłymi: - do lat 5 gratis, 12-14 lat -50%, 14-17 lat -25%, 15 lub więcej lat i dorosły -10%


Dodatkowe usługi:

 • Wynajem roweru 330 zł
 • Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym 770 zł
 • Dodatek za wyżywienie HP (6 obiadokolacji) 690 zł
 • Dodatkowy nocleg w Bazylei: 375 zł/os w dwójce, 470 zł/os w jedynce
 • Dodatkowy nocleg w Monachium 380 zł/os w dwójce, 665 zł/os w jedynce
 • Dodatkowy nocleg w Lindau w zależności od sezonu 345-420 zł/os w dwójce, 480-550 zł/os w jedynce
 • Można też wypożyczyć kask, foteliki lub przyczepki dla dzieci, rowerki dziecięce


formularz zgłoszeniowy...>