portal wczasów aktywnych

 

Mapy rowerowe

 

Wędrowanie na rowerze w indywidualnym stylu wymaga posiadania dobrej mapy rowerowych szlaków. W przypadku tras zagranicznych naszym klientom zapewniamy najczęściej mapy z serii Bikeline austriackiego wydawnictwa Esterbauer. To niezrównany numer jeden na światowym rynku. Polskich tras w ich ofercie jednak nie ma. A częstym grzechem naszych rodzimych wydawców jest droga na łatwiznę - na przykład dodawanie do zwykłej mapy samochodowej ledwo widocznych kropkowanych linii.

Dlatego we współpracy z krakowskim wydawnictwem Compass rozpoczęliśmy tworzenie map rowerowych, sprofilowanych specjalnie dla klientów naszych najpopularniejszych imprez. Według podobnej koncepcji co Bikeline - trasy znaczone są wyraźnymi kolorowymi liniami. Widzimy je na pierwszy rzut oka, zróżnicowane są według nawierzchni, natężenia ruchu, znaczenia (trasa główna, warianty, dojazdy itp.) Treść jest przejrzysta, bez nadmiaru niepotrzebnych szczegółów. Bez trudu można się z taką mapą odnaleźć, nawet w gęstym labiryncie dróg i ścieżek.

Pierwszą z nich jest mapa szlaku Dunajca, której ostatnie wydanie pochodzi z roku 2016 i już się mocno zdezaktualizowało. Dzięki wielkim inwestycjom ostatnich 3 lat przybyło tyle nowych ścieżek, kładek itp. że czas na nowe wydanie. Przygotujemy je latem 2019. Mapa będzie większa i dokładniejsza (w skali 1:50000), obejmie obszar od Zakopanego i Trsteny aż po Krynicę i Nowy Sącz. 

Za to najnowsza produkcja (marzec 2019) to wyjątkowa i bardzo aktualna mapa obejmująca małopolską dolinę Wisły (Oświęcim - Szczucin), dolny bieg Dunajca (aż do Tarnowa) i Nidy, czyli teren naszych imprez Cud nad Wisłą oraz Wisła i Ponidzie. Treść główna w skali 1:75000 plus sporo powiększonych planów miast. Część nakładu przeznaczyliśmy do darmowej wysyłki w charakterze reklamy. Ta trasa jest jeszcze mało znana, ale jesteśmy pewni, że po rozłożeniu owej metrowej płachty, zobaczeniu jak daleko biegną po wałach nowiutkie drogi rowerowe, jak bezpieczny jest przejazd przez centrum Krakowa, jak fajnie rozłożone są hotele... Zechcecie państwo skorzystać z naszych usług i zachęcicie znajomych.

Aby ją otrzymać proszę po prostu wypełnić poniższy formularz. U dołu strony bird.pl/formalnosci jest informacja o polityce prywatności. Jeśli potrzebne jest więcej egzemplarzy np. dla znajomych, klubów rowerowych itp. - proszę o adnotację w dziale "uwagi". Korespondencję w sprawie map proszę wysyłać na adres Otwiera program do wysyłania emailimaps@bird.pl

Mieszkańców Krakowa i okolic prosimy o odbiór osobisty w naszym biurze na Mikołajskiej 26 (lokal nr 7, na poddaszu) w dni robocze w godzinach 10-16. 

Formularz - zamówienie mapy