portal wczasów aktywnych

 

Mapy rowerowe

Wędrowanie na rowerze w indywidualnym stylu wymaga posiadania dobrej mapy rowerowych szlaków. W przypadku tras zagranicznych naszym klientom zapewniamy najczęściej mapy z serii Bikeline austriackiego wydawnictwa Esterbauer. To niezrównany numer jeden na światowym rynku. Polskich tras w ich ofercie jednak nie ma. A częstym grzechem naszych rodzimych wydawców jest droga na łatwiznę - na przykład dodawanie do zwykłej mapy samochodowej ledwo widocznych kropkowanych linii.

Dlatego we współpracy z krakowskim wydawnictwem Compass rozpoczęliśmy tworzenie map rowerowych, sprofilowanych specjalnie dla klientów naszych najpopularniejszych imprez. Według podobnej koncepcji co Bikeline - trasy znaczone są wyraźnymi kolorowymi liniami. Widzimy je na pierwszy rzut oka, zróżnicowane są według nawierzchni, natężenia ruchu, znaczenia (trasa główna, warianty, dojazdy itp.) Treść jest przejrzysta, bez nadmiaru niepotrzebnych szczegółów. Bez trudu można się z taką mapą odnaleźć, nawet w gęstym labiryncie dróg i ścieżek.

Pierwszą z nich jest mapa szlaku Dunajca, której najnowsze wydanie pochodzi z roku 2019, ale są na niej zaznaczone wszystkie ścieżki, których otwarcie zaplanowano w 2020.

Mapa obejmuje obszar od Zakopanego i Trsteny aż po Krynicę i Nowy Sącz (z doliną Popradu). Treść główna jest w skali 1:75000 ale jest mnóstwo powiększeń różnych obszarów, plan miast itp.  Druga z naszych produkcji to wyjątkowa i bardzo aktualna mapa obejmująca małopolską dolinę Wisły (Oświęcim - Szczucin), dolny bieg Dunajca (aż do Tarnowa) i Nidy, czyli teren naszych imprez Cud nad Wisłą oraz Wisła i Ponidzie. Treść główna w skali 1:75000 plus sporo powiększonych planów miast. Ta trasa jest jeszcze mało znana, ale jesteśmy pewni, że po rozłożeniu owej metrowej płachty, zobaczeniu jak daleko biegną po wałach nowiutkie drogi rowerowe, jak bezpieczny jest przejazd przez centrum Krakowa, jak fajnie rozłożone są hotele... Zechcecie państwo skorzystać z naszych usług i zachęcicie znajomych.


Powyższe mapy rowerowe (tras nad Wisłą i Dunajcem) można zakupić w wydawnictwie Compass.

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieSzczegóły tutaj

Aczkolwiek, jeśli ktoś jest zdecydowany na wyjazd z nami i chciałby je otrzymać darmowo, niech napisze na adres  Otwiera program do wysyłania emailibird@bird.pl