portal wczasów aktywnych


Mała pętla salzburska

 

Salzburg jest atrakcją turystyczną, którą nie sposób pominąć w europejskich wojażach. Jedną ze światowych stolic kultury, miejscem urodzin Mozarta a zarazem ośrodkiem żywego, alpejskiego folkloru. Najlepiej miasto i jego malownicze okolice zwiedzać oczywiście na rowerze.

W uzupełnieniu do popularnego programu 8-dniowego prezentujemy oto krótszy, 6-dniowy, objazd w wersji "light", streszczający w pigułce to co region wokół Salzburga może zaoferować najlepszego: Trasy nad rzeką, na dawnym torowisku kolejki, u podnóża stromych skał. I to co chyba najbardziej ucieszy oko i ciało - jeziora. W gorącej porze roku każdy etap możemy urozmaicić orzeźwiającą kąpielą.

Etapy są krótkie i łatwe, przewyższenia między jeziorami nie przekraczają 150-200 m. To idealny program dla rodzin z dziećmi, na krótszy wypad albo dodatek do  innych rowerowych wojaży w Austrii i południowych Niemczech.

Dzień 1: Indywidualny przyjazd do Salzburga. Miasto położone jest w głębokiej dolinie rzeki Salzach a ponad kopułami kościołów wznosi się położony na skale zamek-twierdza Hohensalzburg. Widok, który na każdym zrobi niezapomniane wrażenie.

Dzień 2:  Salzburg - Holzöster/Dorfibm   40-45 km
Z Salzburga wyjeżdżamy trasą wzdłuż rzeki Salzach, którą biegnie austriacko-niemiecka granicą. Po 20 kilometrach zatrzymujemy się w Laufen - rzeka tworzy tutaj ostrą pętlę, opływającą stare miasteczko. Potem odbijamy na wschód, kończąc etap w jednej z małych letniskowych wiosek. W okolicy jest kilka kąpielisk w płytkich jeziorkach z ciepłą wodą.

Dzień 3:  Holzöster/Dorfibm - Trójca Jezior   35 km
Jedziemy sielską okolicą wśród łagodnych wzgórz, zza których wyłaniają się stylowe, ukwiecone wiejskie domki. W końcu dojeżdżamy do miejsca, gdzie lezą obok siebie trzy duże jeziora (Trumer Seen). Nocleg w Mattsee lub innym nadjeziornym kurorcie.

Dzień 4:  Trójca Jezior - Mondsee   45 km
Skręcamy na południe, ku widocznym z daleka szczytom Alp. Jedziemy najpierw wzdłuż rynnowego, ciepłego jeziora Irrsee. Meta nad jeziorem Mondsee w kurorcie o tej samej nazwie. To największe z odwiedzanych jezior, w prawdziwie górskiej scenerii - otoczają je tysiącmetrowe szczyty.

Dzień 5:  Mondsee - Salzburg   40 km
Powrót do Salzburga jest prawdziwą frajdą - jedziemy "Szlakiem Mozarta" - drogą rowerową zbudowaną na dawnym torowisku kolejki wąskotorowej. Jej spory fragment biegnie u podnóży skalistej "Smoczej Skały" (Drachenwand), po nasypach i wykopach przez podgórskie łąki i lasy

Dzień 6:  Zakończenie i powrót

Zobacz Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieKilka zdjęć z wycieczki tą trasą w sierpniu 2020


Terminy 2024:
Start dowolnego dnia od 13.04 do 05.10.

Cena pakietu w zależności od sezonu:

sezon niski: 13.04 - 26.04  i  21.09 - 05.10. 2024

2760,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
3520,- zł/os w pok. 1-osobowym


sezon wysoki: 27.04 - 20.09. 2024

3050,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
4300,- zł/os w pok. 1-osobowym

Podstawowy pakiet zawiera następujące usługi: 

 • 5 noclegów ze śniadaniem w hotelach i pensjonatach, standard co najmniej 3-gwiazdkowy
 • Przewóz bagaży pomiędzy hotelami
 • Mapa i opis trasy 
 • Ubezpieczenie KL/NW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Zniżki:

 • Dostawka dla dziecka w pok. 2-osobowym - do lat 5 gratis, 6-11 lat -50% 12-14 lat -25%, 15-17 lat -10%

Dodatkowe usługi

 • Wyżywienie HP (5 obiadokolacji) 860 zł
 • Wynajem roweru 490 zł
 • Wynajem roweru 'Premium' (lepszej klasy: lekka rama, przerzutka Deore XT, amortyzator, hamulce hydrauliczne itp.)  780 zł
 • Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym 1180 zł
 • Dodatkowy nocleg w Salzburgu 440 zł/os w dwójce, 570 zł/os w jedynce

 

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieformularz zgłoszeniowy