portal wczasów aktywnych


Mała pętla salzburska

 

Salzburg jest atrakcją turystyczną, którą nie sposób pominąć w europejskich wojażach. Jedną ze światowych stolic kultury, miejscem urodzin Mozarta a zarazem ośrodkiem żywego, alpejskiego folkloru. Najlepiej miasto i jego malownicze okolice zwiedzać oczywiście na rowerze.

W uzupełnieniu do popularnego programu 8-dniowego prezentujemy oto krótszy, 6-dniowy, objazd w wersji "light", streszczający w pigułce to co region wokół Salzburga może zaoferować najlepszego: Trasy nad rzeką, na dawnym torowisku, u podnóża stromych skał. I to co chyba najbardziej ucieszy oko i ciało - jeziora. W gorącej porze roku każdy etap możemy urozmaicić orzeźwiającą kąpielą.

Etapy są krótkie i łatwe, przewyższenia między jeziorami nie przekraczają 150-200 m. To idealny program dla rodzin z dziećmi, na krótszy wypad albo dodatek do  innych rowerowych wojaży w Austrii i południowych Niemczech.

Dzień 1: Indywidualny przyjazd do Salzburga. Miasto położone jest w głębokiej dolinie rzeki Salzach a ponad kopułami kościołów wznosi się położony na skale zamek-twierdza Hohensalzburg. Widok, który na każdym zrobi niezapomniane wrażenie.

Dzień 2:  Salzburg - Holzöster/Dorfibm   40-45 km
Z Salzburga wyjeżdżamy trasą wzdłuż rzeki Salzach, którą biegnie austriacko-niemiecka granicą. Po 20 kilometrach zatrzymujemy się w Laufen - rzeka tworzy tutaj ostrą pętlę, opływającą stare miasteczko. Potem odbijamy na wschód, kończąc etap w jednej z małych letniskowych wiosek. W okolicy jest kilka kąpielisk w płytkich jeziorkach z ciepłą wodą.

Dzień 3:  Holzöster/Dorfibm - Trójca Jezior   35 km
Jedziemy sielską okolicą wśród łagodnych wzgórz, zza których wyłaniają się stylowe, ukwiecone wiejskie domki. W końcu dojeżdżamy do miejsca, gdzie lezą obok siebie trzy duże jeziora (Trumer Seen). Nocleg w Mattsee lub innym nadjeziornym kurorcie.

Dzień 4:  Trójca Jezior - Mondsee   45 km
Skręcamy na południe, ku widocznym z daleka szczytom Alp. Jedziemy najpierw wzdłuż rynnowego, ciepłego jeziora Irrsee. Meta nad jeziorem Mondsee w kurorcie o tej samej nazwie. To największe z odwiedzanych jezior, w prawdziwie górskiej scenerii - otoczają je tysiącmetrowe szczyty.

Dzień 5:  Mondsee - Salzburg   40 km
Powrót do Salzburga jest prawdziwą frajdą - jedziemy "Szlakiem Mozarta" - drogą rowerową zbudowaną na dawnym torowisku kolejki wąskotorowej. Jej spory fragment biegnie u podnóży skalistej "Smoczej Skały" (Drachenwand), po nasypach i wykopach przez podgórskie łąki i lasy

Dzień 6:  Zakończenie i powrót

 

Terminy 2019: Start dowolnego dnia od 20.04. do 05.10


Cena pakietu w zależności od sezonu:

sezon niski: 20.04 - 10.05  i  28.09 - 05.10. 2019

1750,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
2230,- zł/os w pok. 1-osobowym


sezon wysoki: 11.05 - 27.09. 2019

1890,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
2370,- zł/os w pok. 1-osobowym


Podstawowy pakiet zawiera następujące usługi: 

  • 5 noclegów ze śniadaniem w hotelach i pensjonatach, standard co najmniej 3-gwiazdkowy
  • Przewóz bagaży pomiędzy hotelami
  • Mapa i opis trasy 
  • Ubezpieczenie KL/NW
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Zniżki:

  • Dostawka dla dziecka w pok. 2-osobowym - do lat 5 gratis, 6-11 lat -50% 12-14 lat -25%, 15-17 lat -10%


Dodatkowe usługi

  • Wyżywienie HP (5 obiadokolacji) 490 zł
  • Wynajem roweru 280 zł
  • Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym 620 zł
  • Dodatkowy nocleg w Salzburgu 290 zł/os w dwójce, 380 zł/os w jedynce

 

formularz zgłoszeniowy...>