portal wczasów aktywnych

 

Rowerowy maj i czerwiec 2021

 

W nasz tradycyjny "długi weekend" hotele były jeszcze zamknięte, ale deszcze i chłód tak dały się we znaki, że nie ma czego żałować, Za to 8 maja hotele się otworzą a zarazem nadejdzie ciepła, niemal letnia pogoda.  W weekend 8-9 maja startują wszystkie nasze krajowe imprezy. Spragnionym aktywnego wypoczynku oferujemy w tym czasie "terminy numer 1", a kolejne - co tydzień, aż do października.

Po niewiarygodnie długim lockdownie, skasowaniu większości ferii zimowych, to idealny  czas na pierwszy dłuższy wyjazd i powitanie wiosny w jej pełnym rozkwicie. 

Po Polsce możemy już podróżować bez ograniczeń, tym bardziej warto odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie wyjazd. Pamiętajmy też o drugim popularnym terminie - tygodniu Bożego Ciała (4.06.) który przypada w tym roku na sam początek czerwca.

Pierwsze terminy naszych tradycyjnych imprez nad Dunajcem:

klasyczny 6-dniowy Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieW dół Dunajca DRW-1  09.05 - 14.05
dłuższy 10-dniowy Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieDunajec i Poprad na bogato DRX-1  09.05 - 18.05
i krótszy 4-dniowy Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieDunajcowy ekspres DE-2   13.05 - 16.05

Najpiękniejszy szlak w Polsce, od 2020 roku po raz pierwszy dostępny w iście królewskim stylu - jedziemy niemal wyłącznie po nowych, asfaltowych drogach rowerowych, imponujących estakadach i kładkach. W maju - oprócz górskich krajobrazów - wyjątkowo pięknie prezentują się kwitnące sady w okolicach Łącka.

Cud nad Wisłą    CW-1  08.05 - 13.05  Unikalna w skali kraju nowo zbudowana trasa na wiślanych wałach. W 2021 r. gotowe są jej nowe odcinki m.in. w rejonie Niepołomic, otwarto nowe wiaty wypoczynkowe. Po drodze oczywiście zwiedzanie Krakowa, Puszczy Niepołomickiej, mało znanego malowniczego przełomu Wisły pod Koszycami. Pod koniec trasy - malowana wieś Zalipie i uzdrowisko Solec Zdrój z akwaparkiem. Wszystko oglądane z wygodnej, całkiem płaskiej ścieżki. 
Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieSzczegóły programu

Wisła i Ponidzie   CWB-1   01.05 - 08.05  (Uwaga - dodatkowo także 7-dniowy program CWM-1 11-17.05. - szczegóły na zapytanie)
Dla tych, którzy po przejechaniu trasy nad Wisłą (4 dzienne etapy) zechcą przedłużyć wakacje na cały tydzień przygotowaliśmy ofertę zwiedzania Ponidzia i atrakcji miejscowych kurortów - Solca i Buska Zdrój.Także w opcji luksusowego zakwaterowania w hotelach z basenem i spa.

Wczesną wiosną na stepowych łąkach nas Nidą można zobaczyć wyjątkowe kwitnące dywany - np. miłków wiosennych. Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieSzczegóły programu

Galicja i Roztocze  GR-1   08.05 - 15.05  Nowy, dobrze przetestowany 8-dniowy program wycieczki wzdłuż południowo-wschodniej granicy naszego kraju. Częściowo po szlaku Green Velo, który akurat na tym odcinku ma bardzo udany przebieg. Pod koniec trasy dużo czasu na uroczym Roztoczu, meta w Zamościu. Majówka to świetna okazja aby wypróbować trasę i nacieszyć oczy wczesnowiosennymi kwiatami roztoczańskich lasów. Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieSzczegóły programu

Green Velo na Podlasiu   BIA-1   09.05 - 14.05 (wersja 6-dniowa) lub 08.05 - 14.05 (wersja 7-dniowa) Bagna Narwiańskie, puszcze - Knyszyńska i Białowieska na początku maja są mekką przyrodników, nie tylko z Polski ale niemal z całego świata. Z początkiem czerwca wciąż jeszcze intensywnie śpiewają ptaki. Jadąc rowerem nie będzie czymś niezwykłym zobaczenie żubra, a może nawet... Wilka albo rysia. W 2021 czeka wiele udogodnień - nowa Droga Narewkowska w Puszczy Białowieskiej, super ścieżka Supraśl - Białystok i nowa kładka przez Narew w Waniewie. Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieSzczegóły programu   

Zielony Pierścień Mazur  MA-1  09.05 - 14.05  Mazur - cóż, specjalnie reklamować nie trzeba. W czasie majówki błękit jezior miesza się z wyjątkowo świeżą zielenią łąk i intensywnym śpiewem ptaków. Nasza trasa biegnie przez wiele dzikich, rzadko odwiedzanych zakątków jak np. Puszcza Borecka albo - jak na majowym zdjęciu obok - brzegi jeziora Gołdopiwo. Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieSzczegóły programu

Przygoda z Pilicą   PIL-1   09.05 - 15.05 Pilica jest jedną z najpiękniejszych polskich rzek. Wije się dziesiątkami meandrów przez sielskie regiony środka Polski, z dala od większych miast. Wiosną, kiedy rzeka niesie dużo wody - przyroda wzdłuż jej brzegów jest wyjątkowa. Rozlewiska z krzykiem ptaków, kaczeńcowe łąki... A jeśli słoneczko przygrzeje - można po zakończeniu etapu przesiąść się do kajaka. Noclegi po części w luksusowych  hotelach ze znakomitą kuchnią. Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieSzczegóły programu

 

Jeśli chciałbyś pojechać w innym terminie, przedłużyć pobyt - jesteśmy elastyczni, możemy przygotować ofertę szytą na każdą miarę - prosimy o kontakt. 

Zapraszamy!