portal wczasów aktywnych


Galicja i Roztocze

Zwierzyniec na Roztoczu jest od lat "Mekką rowerzystów", którzy zjeżdżają tam tłumnie w weekendy i krążą po ścieżkach Roztoczańskiego Parku Narodowego. My oferujemy Państwu znacznie ciekawszą opcję zwiedzenia na rowerze południowo-wschodnich rubieży naszego kraju. Dzikich i pięknych i kresowych, z licznymi pamiątkami przeszłości. Malowniczych i pagórkowytych, ale bez uciążliwych górskich stromizn. W spokojnym tempie - po każdym dłuższym etapie zatrzymujemy się na dwa noclegi w jednym hotelu i następuje dzień relaksacyjny. Można wziąć wtedy udział w krótkiej wycieczce objazdowej, bądź odpoczywać. Atrakcją jest też sam pobyt w niektórych hotelach, jak choćby odrestaurowany pałac w Sieniawie.

"Każdy z etapów wyglądał jak inny stan USA", powiedziała nam kiedyś dwójka amerykanów, jedni z licznych zagranicznych turystów, dla których zorganizowaliśmy wycieczkę po tej trasie. Pod hasłem "cudzie chwalicie, swego nie znacie" zapraszamy do przejechania fascynującej, 10-dniowej trasy od Arłamowa do Zamościa, przez Pogórze Przemyskie, dolinę Sanu, Puszczę Solską, całe pasmo Roztocza aż do Zamościa. 


Dzień 1:  (niedziela) Kraków - Arłamów.
Spotkanie rano w Krakowie, przejazd busem do Arłamowa, dawnego rządowego ośrodka łowieckiego (był tam niegdyś internowany Wałęsa), położonego w dzikich ostępach leśnych na terenie Pogórza Przemyskiego.

Dzień 2: (poniedziałek) Arłamow - Przemyśl     60 km
Arłamów położony jest na górce, z której zjeżdżamy kilkanaście kilometrów doliną potoku Jamna. Przyrodnicy nazwali ten obszar doliną orłów, dzięki m.in. licznie występującym orlikom krzykliwym. Jazdę do Przemyśla kontynuujemy malowniczą doliną rzeki Wiar, jadąc tuż obok ukraińskiej granicy.

Dzień 3: (wtorek) Przemyśl - Sieniawa    68 km
Rano trzeba się będzie trochę spocić wjeżdżając na wysoki brzeg Sanu. Nagrodą będzie zwiedzanie fortu Łętownia, najlepiej zachowanego fragmentu dawnej Twierdzy Przemyśl. Na obiad zatrzymujemy się w Jarosławiu. Ostatni etap, bardzo łatwy prowadzi znów doliną Sanu do Sieniawy.

Dzień 4: (środa) Sieniawa - Leżajsk - Sieniawa    45 km
Naszym przystankiem na dwa kolejne noclegi jest hotel w odrestaurowanym osiemnastowiecznym pałacu Czartoryskich. Na krótki objazd wybieramy się do Leżajska, miasta znanego z browaru i słynnych organów.

Dzień 5: (czwartek) Sieniawa - Horyniec     65 km
Ruszamy prosto na wschód, przemierzając ostępy Puszczy Solskiej. W mijanych wsiach ruiny tu i ówdzie stoją ruiny cerkwi, pamiątki po ludności ukraińskiej. Jedna z nich, w Dzikowie, była niedawno plenerem filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy.

Dzień 6: (piątek) Wokół Horyńca      15-20  km
Uroczy i zaciszny roztoczański kurort Horyniec jest naszą bazą wypadową do krótkiej wycieczki pod ukraińską granicę, gdzie w Radruży stoi wspaniała, drewniana cerkiew obronna z 16 wieku. Resztę dnia spędzamy odpoczywając nad zalewem.

Dzień 7: (sobota) Horyniec - Tomaszów     60 km
Główną atrakcją dzisiejszego dnia jest rezerwat "Szumy nad Tanwią" - progi skalne, po których przelewają się wody roztoczańskich rzek. W Tomaszowie najciekawsza jest "starówka", w której zachował się układ ulic dawnego żydowskiego miasteczka ("sztetla").

Dzień 8: (niedziela) Tomaszów - Zwierzyniec    45 km
Podążając doliną rzeki Wieprz wjeżdżamy do centrum Roztocza. Mijamy Krasnobród, na popas stajemy w Guciowie - w niewielkim skansenie z ciekawą wystawą etnograficznych i przyrodniczych osobliwości.

Dzień 9: (poniedziałek) Wokół Zwierzyńca    50 km
Najpierw oglądamy półdzikie koniki polskie nad stawami "Echo". Potem doliną Wieprza podążamy do Szczebrzeszyna, gdzie wspaniale zachowała się synagoga. Powrót wąwozami lessowymi, lasami, przez malowniczą wieś Kawęczynek.

Dzień 10: (wtorek) Zwierzyniec - Zamość     30 km
Ostatni etap wiedzie przez kilka ładnych roztoczańskich wsi do celu naszej podróży - zabytkowego Zamościa. Zanim zakwaterujemy się w hotelu (pięknie urządzonym w odrestaurowanych renesansowych kamieniczkach) objeżdżamy rowerem 16-wieczne fortyfikacje. 

Dzień 11: (środa) Zakończenie wycieczki.
 

Terminy 2017:

GR-1   04.06. - 14.06.
GR-2   09.07. - 19.07.
GR-3   06.08. - 16.08.
GR-4   03.09. - 13.09.

Tę wycieczkę sprzedajemy wyłącznie z wyżywieniem HP (śniadanie i obiadokolacja

Cena:
2450 zł/os. w pokoju 2-osobowym
2950 zł/os. w pokoju 1-osobowym

 

Usługi zawarte w cenie

  • Przejazdy Kraków - Arłamów i Zamość - Kraków (wraz z transportem roweru)
  • 10 noclegów w hotelach i pensjonatach na trasie, wybieramy najlepsze hotele (m.in. dawny ośrodek rządowy Arłamów, pałac w Sieniawie, Hotel Orbis-Zamojski standard 2-3 gwiazdkowy (pokoje zawsze z łazienkami (natrysk/WC)
  • 10 x śniadanie i obiadokolacja
  • Usługi opiekuna grupy
  • Transport bagaży pomiędzy hotelami

Cena nie zawiera: dodatkowego wyżywienia, ewentualnych biletów wstępu do muzeów.

Dodatkowe usługi:

  • Wypożyczenie roweru na czas wycieczki: 180 zł

 

Nocleg (ze śniadaniem) w Krakowie przed imprezą (trzygwiazdkowy Hotel Wyspiański w centrum miasta):

  • Pokój 2-osobowy: 300 zł
  • Pokój 1 osobowy: 230 zł

Zobacz galerię zdjęć ...>

 

Formularz zgłoszeniowy...>