portal wczasów aktywnych


Luksusowe wczasy rowerowe

Rower, jeden z najgenialniejszych wynalazków człowieka, przeżywa dziś drugą młodość jako narzędzie rekreacji i rozrywki. Ale czy dłuższa wycieczka rowerowa musi kojarzyć się ze sportowym wyzwaniem, dostępnym jedynie ludziom o wyjątkowej kondycji?

 Nic bardziej błędnego! Przejechanie dziennie 40-60 km na nowoczesnym trekingowym rowerze nie jest bardziej męczące od kilkukilometrowego spaceru. Z roku na rok coraz więcej osób - niezależnie od wieku odkrywa uroki spędzania wakacji w formie "wędrownych wczasów rowerowych". Czyli takich, gdzie często zmieniamy miejsce pobytu, przemierzając etapy na rowerze, zwiedzając okolicę. Z wiatrem we włosach, chłonąc orzeźwiające barwy i zapachy przyrody. Ciesząc się życiem i oglądając przyjazny świat z najciekawszej perspektywy.

Spróbuj, wybierz się z nami! Nasze imprezy to nie sportowe obozy, uciążliwe przejazdy i spanie w spartańskich warunkach. Trasy są łatwe i "dla każdego" - niedzielnych cyklistów, rodzin z dziećmi, seniorów. Po przejechaniu etapu jest dość czasu na indywidualne wycieczki, kąpiel, leniuchowanie. Nocujemy w hotelach lub pensjonatach o co najmniej dwugwiazdkowym, a często wyższym standardzie. W rowerowej sakwie wieziemy tylko najniezbędniejsze rzeczy, bagaż transportowany jest osobno. Nie trzeba dowozić na start swojego sprzętu, można - co polecamy - wynająć na miejscu dobrze przygotowany rower i nie troszczyć się o jego transport czy stan techniczny.

Więcej informacji o wynajmie rowerów...>


W krajach europejskich, a ostatnio coraz częściej i w Polsce, na rowerzystów czekają tysiące kilometrów bezpiecznych, specjalnie przygotowanych tras. Przytulne pensjonaty gotowe są ugościć przejeżdżającego cyklistę choćby i na jeden nocleg a potem przewieźć mu bagaż do następnego lokum. Skorzystaj z tego, z naszą pomocą spędź cenny urlopowy czas w aktywny i oryginalny sposób! 

 

Jeździmy indywidualnie!

Większość oferowanych przez nas imprez nie ma charakteru wycieczek grupowych. Jedynie w przypadku niektórych imprez startujących z Krakowa (np. W dół Dunajca, Ukraina) z uczestnikami może jechać pilot rowerowy.  Pozostałe organizowane są według najpopularniejszego dziś w Europie systemu indywidualnych pakietów.

Jak to działa? Na miejsce dojeżdżamy samodzielnie - np. pociągiem, tanią linią lotniczą, własnym autem. Tam czekają na nas zarezerwowane wcześniej usługi. Klasyczny tygodniowy pakiet obejmuje:

  • 3-9 noclegów ze śniadaniem na trasie w hotelach i pensjonatach, standard zwykle 3-4 gwiazdkowy, niekiedy proponujemy 2 lub 3 kategorie zakwaterowania
  • Transport bagażu pomiędzy hotelami
  • Szczegółowa mapa trasy, z dodatkowym opisem (po polsku). Zobacz przykładowy skan mapy.
  • Czasem dodatkowe przejazdy pociągiem, rejsy statkiem, poczęstunek itp.
  • Opcjonalnie: wynajęcie roweru, wyżywienie HP, dodatkowe noclegi.

Przy każdym opisie imprezy szczegółowo informujemy co impreza zawiera, często udzielamy zniżek dla dzieci, na terminy przed- i posezonowe itp.

Jeśli wycieczka odbywa się za granicą, organizacją jej zajmują się miejscowe biura rowerowe - nasi zagraniczni partnerzy, dbający o rezerwacje, przewóz bagażu, serwis wypożyczonych rowerów. W razie problemów zawsze jest do dyspozycji interwencyjny numer telefonu w naszej firmie.

Oczywiście wariant ten wymaga więcej samodzielności: Ale to żaden problem! - trasy są zwykle świetnie oznakowane, a materiały informacyjne dokładne. Jeśli dodamy fakt, że każdy ma dziś smartfon i może użyć go do nawigacji - to samodzielna jazda jest dziecinnie prosta!

 

A poza tym? Same zalety: Do wyboru jest bardzo dużo terminów. Wycieczka jest gwarantowana, nie trzeba czekać aż zbierze się grupa. Nie trzeba się poddawać ścisłemu rygorowi podczas podróży, indywidualnie kształtować program każdego dnia.

Nie czekaj, już dziś zarezerwuj sobie "wędrowny urlop" w dowolnym terminie i w dowolnym regionie! 

A jeśli masz jakieś pytania napisz do nas na bird@bird.pl lub zadzwoń (12) 2921460