portal wczasów aktywnych

 

Langwedocja

 

Sporą popularnością cieszy się nasz program Loara - zamki i kuchnia. Oto druga propozycja tygodniowych francuskich wakacji, organizowanych w podobny sposób - po dwa noclegi, w trzech ciekawych miejscowościach. W cenę wliczone są kolacje, co pozwala spędzić urlop za stosunkowo - jak na ten region - umiarkowaną cenę.

Tym razem proponujemy śródziemnomorską Langwedocję. Osią trasy jest Kanał Południowy (Canal du Midi), niezwykłe dzieło 17-wiecznej inżynierii. Ścieżka wzdłuż niego, ocieniona platanowymi alejami, po których dawniej maszerowały konie ciągnące barki, jest dziś chyba najpopularniejszym w całej Francji szlakiem rowerowym. Każdy też zapewne słyszał o słynnym średniowiecznym grodzie - Carcassone. A to tylko dwie z wielu atrakcji langwedockej krainy.

Dzień 1: Przyjazd do Narbony
Narbona (Narbonne) oddalona jest od Zgorzelca o 1600 km, niedaleko w Carcasone znajduje się lotnisko na który można dolecieć Ryanairem (z przesiadką w Brukseli). Pociągi TGV z paryskiego Gare de Lyon odjeżdżają często, podróż trwa 4,5 godziny. To bardzo stare miasto - pierwsza rzymska kolonia założona poza Italią. W starożytności i średniowieczu był to ważny port, który następnie popadł w zapomnienie i czas się w nim zatrzymał. Katedra i pałac biskupi należą do najciekawszych zabytków.

Dzień 2: Langwedocka riwiera   67 km
Wzdłuż kanału canal de la Robine pedałujemy w kierunku śródziemnomorskich plaż. Lawirując pomiędzy lagunami Sigean i Ayrolle docieramy do portu Port-la-nouvelle i starej rybackiej przystani Peyriac-de-Mer.  Jedną z atrakcji jest 'Réserve Africaine' - ogromny park park safari z trzema tysiącymi zwierząt.

Dzień 3: Narbona - Homps   37 km
Wzdłuż Kanału Południowego jedziemy do Homps, atrakcyjnego miasteczka winiarzy. Pozdrawiamy turystów pływających barkami, które przeciskają się przez archaiczne, owalne śluzy.  Zwiedzamy 'Amphoralis' - bardzo ciekawe, muzeum gallo-romańskiej ceramiki, ulokowane nieopodal miejsca, gdzie rzymianie lepili swoje amfory.

Dzień 4: Homps - Carcassonne   45 km
Kolejny etap nadkanałowy prowadzi do Carcassone, miasta-ikony, ze wspaniale zachowanymi, podwójnymi średniowiecznymi murami i basztami. Jego początki sięgają 6 wieku.

Dzień 5: Carcassonne - Saint-Hilaire - Carcassone   47 km
W Saint-Hilaire wznosi się romański, ufortyfikowany klasztor Benedyktyński z 8 wieku, z którego mnisi wynaleźli łagodne, musujące wina Limoux. Prowadzą tam ścieżki w dolinie rzeki Lauquette, w drodze powrotnej jedziemy dnem głębokiego kanionu.

Dzień 6: Carcassonne - Homps   48 km
W drodze powrotnej do Homps zaliczamy kilka wybitnie malowniczych miasteczek i pomników historycznych: Średniowieczną starówkę i tysiącletni klasztor w Caunes, sanktuarium pielgrzymkowe Notre-Dame de Cros, Rieux-Minervois z kamiennym mostem i zamkiem na wzgórzu.

Dzień 7: Homps - Narbona   66 km
Etap prowadzi przez gwarne miasto Lezignan-Corbières, wioskę Montseret nad którą górują ruiny zamczyska na wapiennym wzgórzu, klasztor Cystersów Pontfroide i słynną winnicę Rotschild. Ostatnie kilometry do Narbony przejeżdżamy w cieniu drzew podmiejskiego lasu.

Dzień 8: Zakończenie i wyjazd.

Terminy 2018:  Można startować w każdą sobotę i niedzielę od 28.04 do 23.09.

Cena pakietu:

2850,- zł/os w pokoju dwuosobowym
3705,- zł/os w pokoju jednoosobowym

Usługi zawarte w cenie pakietu:

  • 7 noclegów (hotele 3- gwiazdkowe) w pok. 2-osobowym
  • 7 x bufet śniadaniowy
  • 7 x wykwintna obiadokolacja w restauracji hotelowej
  • Transport bagażu (1 szt maks. 20 kg na osobę)
  • Lokalną taksę turystyczną
  • Mapę i opis trasy
  • Ubezpieczenie KL/NW
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Dodatkowe opłaty:

Wynajem roweru: 355 zł
Ubezpieczenie roweru: 80 zł

Zniżki:

  • Trzecia osoba w pokoju 3-osobowym - zniżka -10%
  • Zniżka dla dziecka na dostawce z 2 dorosłymi -  w wieku 0-2 lat -100%, 3-6 lat -50% 7-11 lat -25%


Formularz zgłoszeniowy...>