portal wczasów aktywnych


Karyntia - słońce, góry i jeziora

Na południu Austrii, przy granicy ze Słowenią i Włochami leży  bardzo słoneczny region. Co roku przyciąga turystów wyjątkową kompozycją krajobrazu. Strzeliste alpejskie szczyty sąsiadują z ciemnym błękitem jezior. Tutejsze pasma górskie wyróżniają się wyjątkową różnorodnością geologiczną i piękną, bogatą florą. Gotyckie kościoły, malownicze kapliczki na słupach i prastare miasteczka tworzą klimat lokalnej tradycji i folkloru.

Nie przypadkiem Karyntia nosi też miano austriackiej riwiery - woda w jeziorach latem jest ciepła jak w wannie, znakomicie nadaje się do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Zapraszamy do przespacerowania się przez serce tego regionu środkowym odcinkiem szlaku Alpe-Adria Trail.

© KÄRNTEN Werbung /Gertl
© KÄRNTEN Werbung /Gertl

Dzień 1: Indywidualny przyjazd do Bad Kleinkirchheim
Miasteczko ze swoimi źródłami termalnymi było uzdrowiskiem już w czasach rzymskich. Dziś jest znanym ośrodkiem narciarskim.

Dzień 2: Bad Kleinkirchheim - Arriach   6-7 godz, +/- 1200 m, 18 km  
Zacienionymi leśnymi ścieżkami podchodzimy do stacji kolejki Kaiserburgbahn. Dalej szlak edukacyjny Salzsteigweg wiedzie na odsłonięty szczyt Wöllanernock (2090 m n.p.m.) skąd rozpościera się piękny widok na cały rząd szczytów głównego grzbietu alpejskiego. Schodząc mijamy geograficzny środek Karyntii, dalej szlak "Hofwanderweg" prowadzi dolinką z uroczymi wiejskimi domostwami aż do zakończenia etapu w Arriach.

Dzień 3: Arriach - Gerlitzen   5-6 godz,  +1200 m / -250 m, 15 km
Masyw górski Gerlitzen  (1909 m n.p.m.) ma renomę najbardziej nasłonecznionej góry w Karyntii. Wspinamy się tam najpierw przez górskie wioski, potem modrzewiowe lasy, wreszcie wędrujmy ukwieconymi halami. Ze szczytu podziwiamy kolejne wspaniałe widoki. Na horyzoncie widnieją  pasma Karawanków i słoweńskich Alp Julijskich, w dolinach - tafle jezior. Nocleg na wysokości 1765 m n.p.m. w ośrodku narciarskim Feuerberg.
 
Dzień 4: Gerlitzen - Ossiach   4-5 godz,  +250 m / -1600 m, 16 km  
Wędrujemy wygodną graniową ścieżką przez lasy modrzewiowe i świerkowe, do góry Wippingerhöhe. Odtąd już na stałe będzie nam towarzyszył widok na ciemny błękit jeziora Ossiacher See. Ścieżka staje się stroma, przecina liczne potoki z wodospadami. Schodzimy nad samo jezioro. Wędrując jego brzegiem mijamy rezerwat bagienny Bleistätter Moor. Koniec etapu w Ossiach - miasteczku z pięknym barokowym kościołem, znanym z muzycznych festiwali.

Dzień 5: Ossiach - Velden   5-6 godz,  +600 m / -700 m, 17 km  
Po atrakcjach kulturalnych znów smakujemy piękno dzikiej przyrody. Głębokim wąwozem potoku Rappitschbach, który przecina pasmo Ossiacher Tauern wspinamy się do małego jeziora Tauernsee.  Liczne kładki zapewniają bezpieczną wędrówkę. Dalsza trasa wiedzie po dawnych rzymskich drogach do Köstenberg - stamtąd znów podziwiamy widok na Alpejskie pasma ograniczające Karyntię od południa. Łatwe i łagodne zejście nad wielkie jezioro Wörthersee kończy etap. Nocleg w Velden, gwarnym kurorcie z licznymi atrakcjami i okazjami do zabawy.

Dzień 6:  Velden - Baumgartnerhöhe   6-7 godz, +700 m / -250 m, 21 km  
Ostatni etap prowadzi do jeziora Faaker See, znanego z popularnych, sympatycznych kąpielisk. Zalesiona ścieżka prowadzi najpierw nad główną rzekę Karyntii - Drawę. Nad jej brzegiem w Föderlach można obserwować stada dzikich ptaków. Wędrujemy przez małą dolinkę, od czasów oblężenia tureckiego w średniowieczu zwaną "Turcją", rezerwat przyrody Drollobacher do miasteczka Faak. Jest tu gdzie wypocząć, wykąpać się i skosztować lokalnych smakołyków w licznych gospodach. Wieczorem z umówionego miejsca zabieramy uczestników na ostatni nocleg z powrotem do Bad Kleinkirchheim. Alternatywnie można przedłużyć pobyt - zatrzymać się na jeden lub więcej noclegów nad jeziorem Faaker See.

Dzień 7: Zakończenie i odjazd.

Terminy 2021: Wycieczkę można rozpocząć w dowolny dzień od 22.05. do 31.10

Cena pakietu (w zależności od sezonu)

22.05 - 25.06 i 19.09 - 31.10. 2021
2950,- zł/os w pok. 2-osobowym   
3350,- zł/os w pok. 1-osobowym


26.06 - 18.09. 2021

3350,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
3880,- zł/os w pok. 1-osobowym

Usługi zawarte w cenie pakietu:

  • 6 noclegów ze śniadaniem w pensjonatach i hotelach (standard 3-gwiazdkowy)
  • transport bagażu między hotelami (1 szt. na osobę, maks. 20 kg)   
  • powrotny przejazd busem do Bad Kleinkirchheim ostatniego dnia
  • Informacje, mapy i opis trasy
  • Ubezpieczenie KL/NW

Usługi dodatkowe:

  • Dodatkowy nocleg*** ze śniadaniem:
  • w Bad Kleinkirchen:  260 zł w pok. 2-os., 360 zł  pok. 1-os.
  • w kurorcie nad Faaker See: 270 zł w pok. 2-os. i 380 zł  pok. 1-os.

Zniżki:

  • Dziecko na dostawce z 2 dorosłymi -  w wieku 12-14 lat: 25% 15 - 17 lat: 10%


 Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieFormularz zgłoszeniowy