portal wczasów aktywnych


Nad Dunajem - wersja relaksacyjna

Oto oferta przejazdu najpiękniejszym odcinkiem Dunaju w 10 dni. Nazwaliśmy ją "relaksacyjną" bo etapy pomiędzy hotelami rzadko przekraczają 40 km długości. Jako że trasa jest bardzo łatwa, można taki etap w spacerowym tempie przejechać w 2-3 godziny i resztę czasu przeznaczyć na odpoczynek.

Choć... niekoniecznie - to także oferta dla tych którzy na naddunajskim szlaku chcą spędzić więcej niż standardowy tydzień i dokładniej zwiedzić moc atrakcji jakie oferują regiony przez które Dunaj przepływa. Po przejechaniu trasy i zakwaterowaniu się w kolejnym hotelu można zajrzeć na drugim brzegu Dunaju, zrobić wycieczkę do ciekawych miejscowości poza doliną rzeki, czy też pojeździć sportowo po okolicznych pagórkach.   

Aby relaks był znakomity - wersja ta oferowana jest wyłącznie w oparciu o noclegi w 3- i 4-gwiazdkowych hotelach.

Dzień 1: Indywidualny przyjazd do Pasawy
Pasawa (Passau), zwana "Bawarską Wenecją" położona jest u zbiegu trzech rzek: do Dunaju wpada tu wielki alpejski Inn i mały Ilz. W długie, naturalne półwyspy wkomponowane są kompleksy zabytkowych budowli, reprezentujące niemal wszystkie europejskie style. Ponad miastem góruje warowny zamek, do którego podjazd prowadzi przez miasteczko Hals z romantyczną ruiną twierdzy w zakolu rzeki. Zakwaterowanie w pierwszym hotelu.

Dzień 2: Pasawa - St. Ägidi/Engelhartszell  ok. 27 km
Wyjeżdżamy z Pasawy rowerem i wędrujemy wzdłuż doliny górnego Dunaju. Po drodze klasztor Trapistów w  Engelszell, produkujący świetne likiery. 

Dzień 3: Engelhartszell - Aschach/Eferding  ok. 45 km
Jedziemy północnym brzegiem Dunaju podziwiając jego malowniczy przełom, tzw. Pętlę Schloegeńską. Na drugi brzeg przewozi nas rowerowy prom. Przez malownicze targowe miasto Aschach docieramy do Eferding

Dzień  4: Aschach/Eferding - Linz  ok. 30 km
Po obfitym śniadaniu jedziemy przez Wilhering do stolicy Górnej Austrii - Linzu. Wielkomiejski blichtr tego miasta kontrastuje z sielską okolicą. Linz był w 2009 r. europejską stolicą kultury.  Resztę dnia można spędzić odwiedzając liczne muzea i galerie sztuki.

Dzień 5:  Linz - St. Florian - Mauthausen/Enns  ok. 26km
Mijając zaporę elektrowni wodnej w Asten pedałujemy do St.Florian - koniecznie trzeba zwiedzić tutejszy barokowy klasztor. Potem jedziemy do miasteczka Enns, uznawanego za najstarsze w Austrii. Jego symbolem jest 60-metrowa wieża z 16. wieku.

Dzień  6: Mauthausen/Enns - Region Grein  ok. 36/42km
Rano przepływamy promem do Mauthausen. Następnie jazda przez  Perg nach Mitterkirchen, z ciekawym celtyckim skansenem. Przez region Strudengau docieramy do mety w barokowym miasteczku Grein, w którym znajduje się najstarszy w Austrii teatr miejski a na wzgórzu wznosi się majestatyczny zamek Greinburg.

Dzień 7: Grein - Marbach/Persenbeug ok. 31/21km
Przez miejscowości  St. Nikola i Persenbeug docieramy ro regionu zwanym "Krajem Nibelungów". Tu warto zrobić skok w bok do sanktuarium w Maria Taferl.

Dzień 8: Marbach/Persenbeug - Wachau ok. 35/45 km
Przez Pöchlarn, gdzie mitycznym Nibelungom wystawiono pomnik, przez urocze miasto Melk nad którym góruje potężny klasztor - dojeżdżamy do Wachau, najsłynniejszego regionu winnego Austrii. Nocleg w Spitz, miasteczka u stóp "góry tysiąca wiader". Pochodzą stąd znakomite Rieslingi.

Dzień 9: Wachau - Krems - Wiedeń ok. 19 km
Przez kolejne winne miejscowości Weißenkirchen und Dürnstein. Tu zobaczysz malownicze ruiny na wzgórzu, resztki zamku, w którym niegdyś więziono króla Ryszarda Lwie Serce. Szybko docieramy do Krems, miasta z 1000-letnią historią i pięknie zachowaną starówką. Po jego zwiedzeniu, pociąg zabierze nas do Wiednia.

Dzień 10: Wiedeń
Koniec wycieczki. Wyjazd lub przedłużenie pobytu we Wiedniu.


Terminy 2019:
Start imprezy w dowolny dzień, sezon trwa od 24.03. do 20.10.

Cena pakietu w zależności od sezonu.

05.10. - 19.10.2019
2940,- zł/os w pok. 2-osobowym   
3890,- zł/os w pok. 1-osobowym


13.04. - 17.05. i 14.09. - 04.10.2019
3290,- zł/os w pok. 2-osobowym   
4240,- zł/os w pok. 1-osobowym

18.05. - 13.09.2019

3690,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
4640,- zł/os w pok. 1-osobowym 

Podstawowy pakiet zawiera następujące usługi:

 • 9 noclegów w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych (ze śniadaniami)
 • Przewód bagaży pomiędzy hotelami (maksymalnie 1 szt bagażu 20 kg/osobę)
 • Drink powitalny w hotelu w Pasawie
 • 2 x przeprawa promowa 
 • Butelka wina z winnic regionu Wachau
 • Degustacja lokalnych produktów
 • Mapa trasy i informator
 • Przejazd pociągiem 2 kl Krems - Wiedeń (łącznie z rowerem)
 • Powrót busem Wiedeń - Pasawa (przewóz własnego roweru bezpłatny) w wysokim sezonie, poza sezonem przejazd koleją (przewóz roweru nie wliczony). Również w wysokim sezonie - na życzenie - możliwy powrót koleją.
 • Ubezpieczenie KL/NW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Zniżki:

 • Dostawka dla dziecka - do lat 6 gratis, 7-11 lat -50% 12-14 lat -25%
 • Nocleg w pokoju 3-osobowym osoby dorosłej (pow 15 lat) - zniżka -10%
 • Rezygnacja z powrotnego przejazdu do Pasawy - 150 zł
 • Zgłoszenie się co najmniej na 60 dni przed startem imprezy - rabat 5% od ceny głównego pakietu (nie od innych usług - wyżywienia HP, wynajmu roweru, dodatkowych noclegów).


Dodatkowe usługi:

 • Dodatek za wyżywienie HP - 8 obiadokolacji (wszędzie z wyjątkiem Wiednia) 830 zł
 • Wynajem roweru 320 zł
 • Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym Wynajem roweru elektrycznego 700 zł Nowość: Mamy także rowery elektryczne dla dzieci od lat 9
 • Przesłanie biletu powrotnego przed wycieczką (jeśli wykorzystujesz go na początku imprezy 50zł (koszt ten odpada jeśli bilet odbierzesz osobiście we Wiedniu)
 • Dodatkowe noclegi:

  • W Pasawie - Hotel****  290 zł/os w dwójce, 380 zł/os w jedynce
  • We Wiedniu - Hotel****  295 zł/os w dwójce, 430 zł/os w jedynce

 • Można też wypożyczyć foteliki lub przyczepki dla dzieci, rowerki dziecięce
 • Parkowanie w Pasawie lub na przedmieściach Wiednia (płatne na miejscu) ok. 30-40 EUR/tydzień


formularz zgłoszeniowy...>