portal wczasów aktywnych


Nad Dunajem - wersja agroturystyczna

 

Najpopularnieszy szlak rowerowy Europy można przejechać na wiele sposobów. Miejscowi organizatorzy proponują najróżniejsze warianty trasy. Ta jest szczególnie ciekawa - skierowana dla miłośników wczasów "pod gruszą" a w tym regionie również "pod morelą" i oczywiście "pod winogronem".

Większość noclegów zaplanowano z dala od miejskiego zgiełku, w gospodarstwach agroturystycznych, wyspecjalizowanych w obsłudze rowerzystów, tzw. Radler-Bauernhofach. To tam najlepiej poznamy uroki romantycznej, naddunajskiej prowincji i zasmakujemy rodzinnej atmosfery. Chleb z własnego wypieku i inne domowe smakołyki (np. słodkie rolady - Schmankerln) urozmaicą śniadaniowy bufet. Tak wzmocnieni raźniej wyruszymy na kolejny etap!

Aby wycieczka nie była męcząca a etapy nie za długie, w programie przewidziano rejs statkiem i dwa przejazdy regionalnymi pociągami (wliczone w cenę)

Dzień  1: Indywidualny przyjazd do Pasawy (Passau)
Zakwaterowanie w hotelu i czas na zwiedzanie zabytkowego miasta.

Dzień 2:  Pasawa - Aschach/Feldkirchen   20 km statkiem, 52 km rowerem
Pierwszy odcinek Dunaju pokonujemy statkiem, podziwiając z tej perspektywy najpierw budowle Pasawy zwanej Bawarską Wenecją, następnie coraz głębszy kanion rzeki. Dunaj przebija się tu między wzgórzami Lasu Bawarskiego i pasma Sauwald. W miasteczku Kasten przesiadamy się na rower - przed nami najbardziej spektakularny odcinek przełomu - zakole Schlögen. Stąd pedałujemy do Aschach/Feldkirchen gdzie czeka nas pierwszy nocleg w 'Bauernhofie'.

Dzień 3: Aschach/Feldkirchen - Mitterkirchen/Perg   53 km rowerem, 23 km pociągiem
Rowerem dojeżdżamy do Linz, największego miasta na trasie do Wiednia, znanego ośrodka kultury. Mamy sporo czasu na jego zwiedzanie. Potem wsiadamy z rowerami do pociągu. Omijając mniej ciekawą przemysłową dzielnicę dojeżdżamy do uroczego Enns, najstarszego miasteczka w Austrii. Dalej pedałujemy do dawnej celtyckiej osady Mitterkirchen, mijając po drodze wielkie czworoboczne dwory i celtycki skansen.    

Dzień 4: Mitterkirchen/Perg - Ybbs/Persenbeug  45 km
Dziś przejeżdżamy przez Strudengau - czyli "krainę wirów". Nazwaną tak przez dawnych dunajskich żeglarzy, których łodzie nieraz tonęły we wzburzonych falach meandrującej rzeki. Po drodze warto zwiedzić miasteczko Grein, w którym zachował się najstarszy w Austrii teatr oraz muzeum żeglugi w Greinburg.

Dzień 5: Ybbs/Persenbeug - Aggstein/Wachau  40 km
Każdy słyszał chyba coś o regionie Wachau. Ten fragment doliny Dunaju, głęboko wcięty w wapienny płaskowyż ze względu na swoje unikalne walory widokowe, architektoniczne i kulturowe został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Otaczający rzekę stoki porastają sady morelowe, a na południowych zboczach rozsiadły się kilkusetletnie winnice. Malownicze zamki i klasztory odbijają się w lustrze wody.

Dzień 6: Aggstein/Wachau -  Krems/Traismauer 34-49 km
Kolejny dzień w Wachau i kolejne atrakcje. Perła regionu - miasteczko Dürnstein i ruiny zamku, z których rozciąga się fantastyczny widok. Nocleg w jednej z winiarni w okolicach uroczego Krems. Po trudach pedałowania nie sposób odmówić sobie skosztowania tutejszego trunku.

Dzień 7: Krems/Traismauer - Wiedeń   40 km pociągiem, 39 km rowerem
Rano wsiadamy w pociąg, który dowozi nas do miasteczka Tulln. Tu po raz ostatni wsiadamy na rowery i przejeżdżamy jeszcze jeden ostatni malowniczy odcinek doliny. Dunaj przebija się tu przez wzgórza Lasku Wiedeńskiego. Mijając pełną sakralnych zabytków mieścinę Klosterneuburg, w rytmie wiedeńskiego walca wjeżdżamy do stolicy Austrii, finiszując rowerową wycieczkę. We Wiedniu mamy zarezerwowany ostatni nocleg.

Dzień 8: Wyjazd lub przedłużenie pobytu we Wiedniu.


Terminy 2024:
Start imprezy w dowolny dzień, sezon trwa od 04.05. do 28.09.

Cena pakietu w zależności od sezonu

21.09 - 28.09. 2024
3110,- zł/os w pok. 2-osobowym   
3890,- zł/os w pok. 1-osobowym


04.05 - 17.05.2024
3650,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
4430,- zł/os w pok. 1-osobowym


18.05 - 20.09.2024
4430,- zł/os
w pok. 2-osobowym   
5210,- zł/os w pok. 1-osobowym

Podstawowy pakiet zawiera następujące usługi:

 • 7 noclegów w pokojach z natryskiem/WC i śniadaniem
 • Przewód bagaży pomiędzy hotelami (maksymalnie 1 szt bagażu 20 kg/osobę)
 • Drink powitalny w hotelu w Pasawie
 • Rejs statkiem Pasawa - Kasten
 • Przejazd promem w Engelhartszell
 • Butelka wina z winnic regionu Wachau
 • Degustacja lokalnych produktów
 • Mapa trasy i informator
 • Przejazdy pociągiem 2 kl Linz-Enns i Krems/Traismauer - Tulln
 • Powrót busem Wiedeń - Pasawa (przewóz własnego roweru bezpłatny) w wysokim sezonie, poza sezonem przejazd koleją (przewóz roweru nie wliczony). Również w wysokim sezonie - na życzenie - możliwy powrót koleją.
 • Ubezpieczenie KL/NW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Zniżki:

 • Dostawka dla dziecka - do lat 6 gratis, 7-11 lat -50% 12-14 lat -25%
 • Nocleg w pokoju 3-osobowym osoby dorosłej (pow 15 lat) - zniżka -10%
 • Rezygnacja z powrotnego przejazdu do Pasawy - 150 zł
 • Zgłoszenie się co najmniej na 60 dni przed startem imprezy - rabat 5% od ceny głównego pakietu (nie od innych usług - wynajmu roweru, dodatkowych noclegów itp.).

Dodatkowe usługi:

 • Wynajem roweru 490 zł
 • Wynajem roweru elektrycznego 1080 zł Nowość: Mamy także rowery elektryczne dla dzieci od lat 9
 • Dodatkowe noclegi:

  • W Pasawie - Hotel***  290 zł/os w dwójce, 410 zł/os w jedynce
  • We Wiedniu - Hotel***  380 zł/os w dwójce, 540 zł/os w jedynce

 • Można też wypożyczyć foteliki lub przyczepki dla dzieci, rowerki dziecięce
 • Parkowanie w Pasawie (płatne na miejscu) ok. 30-40 EUR/tydzień, na przedmieściach Wiednia ok. 19 EUR/tydzień

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieformularz zgłoszeniowy