portal wczasów aktywnych


Berlin - Meklemburgia
Rajd Jubileuszowy na 30-lecie biura bird.pl
i 7 lat fanpejdżu Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieRzeki dla rowerów

Okrągłe 30 lat! Tyle właśnie minęło od założenia w pamiętnym 1990 r. naszej firmy turystycznej Bird Service. Chcemy ponownie w 2023 r. uczcić ten jubileusz organizując - specjalne 7-dniowe imprezy w bliskiej, pięknej a mało znanej dolinie rzecznej.

Każda z nich zaczyna się w czwartek a kończy w środę. Pozwala to połączyć ją w jedne, dłuższe wakacje z naszym Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieWielkim Rajdem Pomorskim. Wystarczy ostatniego dnia przejechać z Berlina do niedalekiego Szczecina lub Morynia. 

Zaledwie rzut beretem od naszych granic leży ta fascynująca trasa. Start w przyjaznej rowerzystom metropolii, nowym centrum europejskiej kultury, gdzie blask odnowionych zabytków łączy się z zielenią wielkich parków i błękitem kanałów.  Potem wędrówka - w towarzystwie jachtów - doliną rzeki przez różnorodne wsie i miasteczka aż do centrum meklemburskiej krainy tysiąca jezior. Teren bez dużych wzniesień, wycieczka łatwa, dłuższe etapy można skrócić wsiadając z rowerem do pociągu.

W 2023 po raz kolejny oferujemy aż 4 terminy począwszy od majówki. 

Dzień 1: Przyjazd nad Müggelsee
Müggelsee to duże jezioro położone wśród lasów na wschodnim skraju Berlina. Kto przyjedzie wcześniej może plażować albo urządzić krótkie wycieczki wzdłuż odnóg rzeki Szprewy. Przy hotelu dla zmotoryzowanych - duży parking.

Dzień 2: Zwiedzanie Berlina   ok 50 km
Posuwając się z nurtem Szprewy zwiedzamy historyczne centrum, w tym wyspę muzeów  z odbudowanym właśnie Zamkiem Cesarskim, budowle przy Unter den Linden, Bramę Brandenburską i Reichstag, ślady po murze, park Tiergarten, pałac Charlottenburg... Po licznych wrażeniach odpoczynek w rejonie dzielnicy Spandau, gdzie Szprewa łączy się z Hawelą.

Dzień 3: Berlin-Spandau  - Zehdenick   ok 60 km
Kolejne trzy etapy wiodą doliną Haweli, w kierunku źródeł rzeki. Pierwszy postój w Oranienburgu z wyjątkowo okazałym barokowym pałacem. Potem miasteczko Liebenwalde - stąd ścieżka rowerowa biegnie samym brzegiem kanału żeglownego do Zehdenick, gdzie nocujemy obok dużego portu i stoczni jachtowych.

Dzień 4: Zehdenick  - Fürstenberg   45 km
Okolica, którą jedziemy była w 19 wieku centrum produkcji cegieł spławianych Hawelą na berlińskie budowy. Jedna z takich starych cegielni na trasie została przekształcona w rozległy skansen przemysłowy.  Potem ścieżką przez bukowy las wjeżdżamy na Pojezierze Meklemburskie - wschodnioniemieckie Mazury, gdzie w taflach wody odbijają się kolorowe pałacyki, wille i szachulcowe domki. Fürstenberg to kolejne portowe miasto otoczone  jeziorami i kanałami.

Dzień 5: Fürstenberg - Neustrelitz   43 km
Trasa wije się między jeziorami i prowadzi najpierw do uroczego Wesenberg, następnie przez kilka kilometrów nad samym brzegiem jeziora Woblitzsee. Meta etapu w Neustrelitz, najwspanialszym z wszystkich zwiedzanych miasteczek. To dawna rezydencja książąt meklemburskich, pomnik barokowej architektury z gwiaździstym układem ulic i rozległym parkiem pałacowym.

Dzień 6: Neustrelitz - Waren   58 km
Dziś obcujemy z przyrodą w jej najdzikszej postaci jadąc ścieżką przez sam środek Parku Narodowego Müritz.  Otacza on  największe meklemburskie jezioro, zwane po polsku Morzyce, czyli małe morze. Na jego północnym brzegu leży elegancki kurort Waren - tutaj kończymy nasz rajd.

Dzień 7: Zakończenie i powrót, lub przedłużenie imprezy.
Z Waren do Berlina kursują bezpośrednie pociągi. Zmotoryzowanym zapewniamy transport z rowerem z powrotem na parking przy pierwszym hotelu. Kto chce zostać w Meklemburgii na dłużej - może się wybrać na trasę objazdową po dalszej części pojezierza, albo nad meklemburskie Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym okniewybrzeże Bałtyku  Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym okniewyspę Rugię a także (o czym piszemy powyżej) Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieWielki rajd pomorski.


Terminy 2023:

BM-1    29.04 - 05.05
BM-2    08.06 - 14.06
BM-3    06.07 - 12.07
BM-4    10.08 - 16.08


Cena:

2600 zł/os. w pokoju 2-osobowym
3500 zł/os. w pokoju 1-osobowym

 

Usługi zawarte w cenie:

 • 6 noclegów w hotelach, standard 3-gwiazdkowy
 • 6 x śniadanie
 • Transport bagaży
 • Mapa i opis trasy, dane GPS 
 • Dodatkowe atrakcje-niespodzianki (w zależności od frekwencji i pogody) np. poczęstunek, rejs statkiem, spływ, zwiedzanie muzeów, impreza integracyjna itp. 
 • Ubezpieczenie KL/NW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowe usługi:

 • Wyżywienie HP (6x ciepła obiadokolacja) 580 zł
 • Wypożyczenie roweru na czas wycieczki: 300 zł
 • Wypożyczenie roweru elektrycznego 650 zł
 • Transport powrotny Waren - Müggelsee (z rowerem) 250 zł/os
 • Nocleg (ze śniadaniem) przed imprezą nad Müggelsee lub po imprezie w Waren

  • Pokój 2-osobowy: 490 zł
  • Pokój 1 osobowy: 330 zł

Zniżki:

 • dziecko 0-5 lat (jeśli nie potrzebuje osobnego łóżka): 100%
 • dziecko 6-12 lat (na dostawce w pok. 3- lub 4-os., przy 2 płacących pełną sumę dorosłych): 50%
 • dziecko 13-16 lat (na dostawce w pok. 3- lub 4-os., przy 2 płacących pełną sumę dorosłych): 25%
 • dziecko 17 lat i więcej, wzgl. osoba dorosła na dostawce w pok. 3- lub 4-os.: 10%

Zgłoszenie: w formularzu (link poniżej) wybierz symbol imprezy BM i odpowiedni termin.

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieFormularz zgłoszeniowy