portal wczasów aktywnych


Belgia dla koneserów

 

Wycieczka rowerem ze stolicy na wybrzeże wydaje się być dość męczącym przedsięwzięciem. No chyba, że mamy na myśli stolicę unii Europejskiej czyli Brukselę. Belgia jest małym Państwem, a jej nadmorska część - Flandria - całkiem płaska, poprzecinana kanałami, a zabytkowe miasteczka dzielą nieraz kilkukilometrowe odległości. To jest to co rowerowi turyści lubią najbardziej. Zwłaszcza w kombinacji z 300 gatunkami belgijskiego piwa, które jak wiadomo - też najlepiej smakuje po intensywnej jeździe rowerem. Dodać przy tym trzeba, że miejscowi stróże porządku są wobec piwoszy na dwóch kółkach dość liberalni i pijąc z umiarem nie trzeba obawiać się problemów.

Nic, tylko skorzystać z tanich połączeń lotniczych do Brukseli i wybrać się na rajd po tym niezwykle sympatycznym sercu Europy. Choć znaczna część trasy biegnie przez tereny miejskie - zgubić się nie sposób. Ścieżki rowerowe są świetnie oznakowane, a miejscowy organizator dostarcza rowery z odległościomierzem i bardzo dokładny, kilometrowy opis trasy.

Dzień 1: Przyjazd albo przylot do Brukseli, zakwaterowanie w centralnie położonym hotelu. Wieczorem spacer na położony niedaleko Grand Place - reprezentacyjny rynek z niezliczoną ilością restauracji serwujących owoce morza.

Dzień 2: Brüksela - Mechelen   60 km
Rano około godz. 9.00 organizator dostarcza rowery i zabiera bagaże. Ruszamy w trasę mijając najpierw Pałac Królewski a następnie Parlament Europejski. W rozległym parku Jubelpark przejeżdżamy pod pompatycznym łukiem triumfalnym. Po 30 kilometrach docieramy do słynnego uniwersyteckiego miasta Leuven, zwanego centrum duchowym Flandrii. Jego głównym zabytkiem jest ratusz w stylu brabanckiego gotyku. Na nocleg zatrzymujemy się w Mechelen - mieście licznych kościołów, z których pobrzmiewają melodie wygrywane przez carillon.

Dzień 3: Mechelen - Bornem  35 km
Dziś krótszy, nieco luzacki etap. Większą część trasy pedałujemy wzdłuż kanałów. Dość szybko docieramy do małego zacisznego miasteczka Bornem, położonego w dolinie Skaldy. Czeka tu na nas przestronny, wygodny hotel z rodzinną atmosferą.

Dzień 4: Bornem - Gandawa  65 km
Celem dzisiejszego etapu jest miasta Gandawa (Gent) - już od czasów średniowiecznych znany port i ośrodek handlowy, którego starówkę zdobią liczne wieże a nad kanałami portowymi zachowały się stare domy cechowe. Etap dłuższy ale również nietrudny - jego większą część stanowi ścieżka wzdłuż rzeki Skaldy.

Dzień 5: Gandawa - Brugia  49 km
Zbliżamy się do wybrzeża a krajobraz coraz bardziej obfituje w klasyczne "holenderskie" wiatraki nad kanałami. Wreszcie Brugia - niewątpliwie największa atrakcja na trasie. Miasteczko - bombonierka, zachowane pieczołowicie w niemal niezmienionym stanie od 1500 roku, kiedy to zamuleniu uległ kanał portowy i miasto przestało się rozwijać. Tu zatrzymujemy się na ostatnie 2 noclegi

Dzień 6: Brugia - Ostenda - Brügia  67 km
Jż tylko 15 kilometrów dzieli Brugię od wybrzeża Morza Północnego i na zakończenie imprezy zostawiamy sobie wycieczkę do dwóch znamienitych kurortów - Ostendy i den Haan.

Dzień 7: Zakończenie imprezy i powrót, możliwe przedłużenie pobytu w Brugii lub w Brukseli.

Zobacz galerię zdjęć okolic Brugii...>


Terminy 2019:

Turnusy startują w każdą sobotę od 27.04 do 14.09
od 30.06 do 18.08 także w niedzielę

Cena pakietu podstawowego w zależności od sezonu (daty startu):

27.04 - 14.06 i 26.08 - 14.09. 2019
2220,- zł/os   

15.06 - 24.08. 2019

2400,- zł/os
  

Dopłata za pok. 1-osobowy 920 zł

Usługi zawarte w cenie pakietu:

 • 6 noclegów (hotele luksusowe, 3- i 4-gwiazdkowe) w pok. 2-osobowych
 • 6 x śniadanie
 • Transport bagaży (1 szt. na osobę o wadze maks. 15 kg)
 • Mapę i opis trasy
 • Lokalne taksy turystyczne (z wyjątkiem Brugii)
 • Ubezpieczenie KL/NW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Dodatkowe opłaty:

 • Wynajem roweru: 290 zł
 • Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym: 570 zł
 • Wynajem roweru dziecięcego lub naczepki 200 zł  krzesełka dla dziecka 70 zł
 • Ubezpieczenie roweru: 70 zł (zwykły) 115 zł (elektryczny)
 • Dopłata za wyżywienie HP (6 x obiadokolacja) 580 zł
 • Dopłata za nocleg w Brugii w hotelu klasy premium 200 zł/os. (za 2 noclegi)
 • Przewóz busem Brugia - Bruksela (odjazd w piątek o 10.00) 250 zł
 • Dodatkowy nocleg w Brugii 245 zł/os. w pok. 2-os, 375 zł w pok. 1-os.
 • Dodatkowy nocleg w Brukseli 265 zł/os. w pok. 2-os, 445 zł w pok. 1-os. (ceny weekendowe, w środku tygodnia może być drożej) 


Zniżki:

 • Dostawka dla dziecka - do lat 2 gratis, 3-6 lat -50%, 7-11 lat -25% 

 

Formularz zgłoszeniowy...>