portal wczasów aktywnych


Belgia dla koneserów

 

Wycieczka rowerem ze stolicy na wybrzeże wydaje się być dość męczącym przedsięwzięciem. No chyba, że mamy na myśli stolicę unii Europejskiej czyli Brukselę. Belgia jest małym państwem, jej nadmorska część - Flandria - całkiem płaska, poprzecinana kanałami a zabytkowe miasteczka dzielą nieraz kilkukilometrowe odległości. To jest to co rowerowi turyści lubią najbardziej. Zwłaszcza w kombinacji z 300 gatunkami belgijskiego piwa, które jak wiadomo - też najlepiej smakuje po intensywnej jeździe rowerem.

Nic, tylko skorzystać z tanich połączeń lotniczych do Brukseli i wybrać się na rajd po tym niezwykle sympatycznym sercu Europy. Choć znaczna część trasy biegnie przez tereny miejskie - zgubić się nie sposób. Trasy rowerowe są świetnie oznakowane systemem numerowanych punktów węzłowych, dodatkowo oferujemy dokładny opis trasy i dane do nawigacji GPS.

Dzień 1: Przyjazd albo przylot do Brukseli, zakwaterowanie w centralnie położonym hotelu. Wieczorem spacer na położony niedaleko Grand Place - reprezentacyjny rynek z niezliczoną ilością restauracji serwujących owoce morza.

Dzień 2: Brüksela - Mechelen   65 km
Ruszamy w trasę mijając najpierw Pałac Królewski a następnie Parlament Europejski. W rozległym parku Jubelpark przejeżdżamy pod pompatycznym łukiem triumfalnym. Po 30 kilometrach docieramy do słynnego uniwersyteckiego miasta Lowanium (Leuven), zwanego centrum duchowym Flandrii. Jego głównym zabytkiem jest ratusz w stylu brabanckiego gotyku. Na nocleg zatrzymujemy się w Mechelen - mieście licznych kościołów, z których pobrzmiewają melodie wygrywane przez carillon.

Dzień 3: Mechelen - Bornem/Temse  32 km
Dziś krótszy, nieco luzacki etap. Większą część trasy pedałujemy wzdłuż kanałów. Dość szybko docieramy do małego zacisznego miasteczka Bornem (lub sąsiedniego Temse), położonego w dolinie Skaldy. Kto ma ochotę na więcej zwiedzania może zrobić skok w bok (rowerem wzdłuż Skaldy lub częściowo pociągiem) do portowej i artystycznej Antwerpii.

Dzień 4: Bornem - Gandawa  64 km
Celem dzisiejszego etapu jest miasta Gandawa (Gent) - już od czasów średniowiecznych znany port i ośrodek handlowy, którego starówkę zdobią liczne wieże a nad kanałami portowymi zachowały się stare domy cechowe. Etap dłuższy ale również nietrudny - jego większą część stanowi ścieżka wzdłuż rzeki Skaldy.

Dzień 5: Gandawa - Brugia  52 km
Zbliżamy się do wybrzeża a krajobraz coraz bardziej obfituje w klasyczne "holenderskie" wiatraki nad kanałami. Wreszcie Brugia - niewątpliwie największa atrakcja na trasie. Miasteczko - bombonierka, zachowane pieczołowicie w niemal niezmienionym stanie od 1500 roku, kiedy to zamuleniu uległ kanał portowy i miasto zakonserwowało się w swoim średniowiecznym kształcie. Tu zatrzymujemy się na ostatnie 2 noclegi

Dzień 6: Brugia - De Haan - Brugia  67 km
Już tylko 15 kilometrów dzieli Brugię od wybrzeża Morza Północnego. Na zakończenie imprezy zostawiamy sobie wycieczkę do kurortu den Haan. Trasa biegnie wśród rozległych wydm a u celu czekają nas typowe plażowe atrakcje.

Dzień 7: Zakończenie imprezy i powrót, możliwe przedłużenie pobytu w Brugii lub w Brukseli.

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieZobacz galerię zdjęć okolic Brugii


Terminy 2024:

Turnusy startują w każdą sobotę od 27.04 do 07.09
od 07.07 do 18.08 także w niedzielę

Cena pakietu podstawowego w zależności od sezonu (daty startu):

27.04 - 07.06 i 19.08 - 07.09. 2024
2840,- zł/os   

08.06 - 18.08. 2024

3090,- zł/os
  

Dopłata za pok. 1-osobowy 1330 zł

Usługi zawarte w cenie pakietu:

 • 6 noclegów (hotele luksusowe, 3- i 4-gwiazdkowe) w pok. 2-osobowych
 • 6 x śniadanie
 • Transport bagaży (1 szt. na osobę o wadze maks. 15 kg)
 • Mapa i opis trasy, dane GPS
 • Lokalne taksy turystyczne (z wyjątkiem Brugii)
 • Ubezpieczenie KL/NW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowe opłaty:

 • Wynajem roweru: 370 zł
 • Wynajem roweru ze wspomaganiem elektrycznym: 740 zł
 • Wynajem roweru dziecięcego lub naczepki 230 zł  krzesełka dla dziecka 80 zł
 • Ubezpieczenie roweru: 80 zł (zwykły) 130 zł (elektryczny)
 • Dopłata za nocleg w Brugii w hotelu klasy premium 250 zł/os. (za 2 noclegi)
 • Przewóz busem Brugia - Bruksela (odjazd w piątek o 10.00) 320 zł
 • Dodatkowy nocleg w Brugii 300 zł/os. w pok. 2-os, 470 zł w pok. 1-os.
 • Dodatkowy nocleg w Brukseli 350 zł/os. w pok. 2-os, 590 zł w pok. 1-os. (ceny weekendowe, w środku tygodnia może być drożej) 
 • Opłata miejscowa - drobne opłaty mogą być wymagane w recepcji hotelu w Brukseli i Brugii

Zniżki:

 • Dostawka dla dziecka - do lat 2 gratis, 3-6 lat -50%, 7-11 lat -25%

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieFormularz zgłoszeniowy